Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākta kriminālvajāšana pret Rīgas domes juristi

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Arvis Miglāns šodien bijušajai Rīgas domes juristei Ilonai Seipulovai uzrādījis apsūdzību par bezdarbību koncertzāles «Ave sol» lietā.

Kā informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 319. panta 2. daļas — par valsts amatpersonas bezdarbību, kas izraisījusi smagas sekas, jo Rīgas domei nodarīts mantisks zaudējums lielā apmērā.

Seipulova, pārstāvot Rīgas domes intereses strīda risināšanā starp Rīgas domi un Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodi par īpašuma tiesībām uz ēkām Rīgā, Citadeles ielā 7, kur atrodas «Ave sol» koncertzāle, aiz nolaidības, pieļaujot noziedzīgu nevērību, nevērīgi un nepilnīgi pildot savus amatpersonas pienākumus, pienācīgi nepārstāvēja Rīgas domes intereses, uzskata prokurors.

Pēc tam, saņemot tiesas spriedumu, ar kuru Latvijas Pareizticīgo baznīcai tika piešķirts valdījums pār iepriekšminēto nekustamo īpašumu, viņa šo spriedumu nepārsūdzēja, kā arī par tiesvedības gaitu neinformēja Rīgas domes amatpersonas.

Seipulovai kā drošības līdzeklis piemērots paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.

Jau ziņots, ka kriminālvajāšanu šajā lietā pret Seipulovu prokuratūrai lūdz sākt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Kā ziņots, pērn maijā Rīgas apgabaltiesa apmierināja Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodes prasību pret Rīgas domi un atzina tās īpašuma tiesības uz «Ave sol» koncertzāli.

Lai gan apgabaltiesas spriedumu bija iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Augstākajā tiesā, Rīgas dome to neizdarīja, pēc tam skaidrojot, ka pašvaldības amatpersonas par tiesvedību nav zinājušas. Rīgas domi kā atbildētāju šajā lietā pārstāvēja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes Tiesiskās uzraudzības nodaļas galvenā juriste Seipulova.

Pret apgabaltiesas spriedumu protestēja Augstākās tiesas Senāta priekšsēdētājs Mārtiņš Dudelis, un viņa protesta pamatotību atzina arī Augstākās tiesas Senāts, kurš janvārī atcēla apgabaltiesas spriedumu šajā lietā. Tagad lieta ir jāskata atkārtoti, taču tiesas process līdz jūnijam ir atlikts.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, pirmstiesas izmeklēšanas laikā birojs noskaidrojis, ka Rīgas domes juriste savlaicīgi saņēma tiesas paziņojumus un pavēstes par tiesvedības uzsākšanu minētājā civillietā, Latvijas Pareizticīgās baznīcas sinodes prasības pieteikuma norakstu un pievienotos dokumentus, lai varētu sagatavoties tiesvedībai un nodrošināt nepieciešamos pierādījumus.

KNAB konstatējis, ka aizdomās turētā persona nav iepazinusies ar civillietas materiāliem un nav iesniegusi tiesas pieprasītos rakstveida paskaidrojumus un pierādījumus, kas apstiprinātu un pamatotu iebildumus. Arī tiesas spriedums netika pārsūdzēts.

KNAB skatījumā, laika posmā no 2004. gada marta līdz jūnijam Seipulova nolaidības dēļ nepildīja pienākumus un neveica saskaņā ar pilnvarojumu noteiktās darbības, kas izraisīja smagas sekas, radot Rīgas domei kā nekustamā īpašuma īpašniecei būtisku kaitējumu.

Kā ziņots, pagājušā gada decembrī, īsi pirms krimināllietas ierosināšanas, Rīgas domes Juridiskā pārvalde konstatēja, ka bijusī pārvaldes darbiniece Seipulova nav nodarījusi kaitējumu Rīgas pašvaldības interesēm.

Kā tolaik skaidroja Rīgas domē, šādu secinājumu Juridiskā pārvalde izdarījusi, iekšējā pārbaudē analizējot pēdējos divos gados notikušos tiesu procesus ar Seipulovas piedalīšanos.