Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēlas Buša piekrišanu kosmiskajiem ieročiem

ASV Gaisa spēki vēlas panākt prezidenta Džordža Buša piekrišanu nacionālās drošības direktīvai, kas varētu pavirzīt ASV tuvāk kosmisko aizsardzības un uzbrukuma ieroču radīšanai. Tā vēsta laikraksts «New York Times», atsaucoties uz Baltā nama un Gaisa spēku amatpersonām.

Kā pavēstīja augsta ranga administrācijas amatpersona, jaunā prezidenta direktīva nomainītu Klintona administrācijas 1996. gadā noteikto politiku, kas bija vērsta uz mazāk agresīvu kosmosa izmantošanu un kas ietvēra spiegošanas satelītu izmantošanu militārās operācijās, ieroču kontrolē un kodolieroču neizplatīšanas līgumu ievērošanā, raksta avīze.

Jebkāda ieroču izvietošana kosmosā saskartos ar finansiāliem, tehnoloģiskiem, politiskiem un diplomātiskiem šķēršļiem, kā arī gandrīz drošu sabiedroto un potenciālo ienaidnieku pretestību, kurus biedē ieroču sacensība kosmosā.

Īpaši nepievēršot sabiedrības uzmanību, Pentagons jau ir iztērējis miljardiem dolāru, izstrādājot kosmiskos ieročus un gatavojot plānus to izvietošanai, raksta avīze.

Prezidents direktīvu varētu apstiprināt dažu nedēļu laikā, laikrakstam pavēstīja administrācijas amatpersona, piebilzdama, ka tiek strādāts pie galīgā varianta un Baltais nams neatklās tās detaļas. Gaisa spēku amatpersonas sacīja, ka direktīva neparedz kosmosa militarizāciju.