Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sarkanas krāsas forma sportā dod priekšrocības

Sarkanas krāsas forma sportā dod tik lielas priekšrocības, ka godīgas cīņas garantēšanai tās lietojumu būtu nepieciešams papildu reglamentēt, uzskata Anglijā veiktā pētījuma autori.

Daremas universitātes zinātnieki analizēja rezultātus četros cīņas sporta veidos 2004. gada vasaras olimpiskajās spēlēs. Boksā, teikvondo, grieķu–romiešu un brīvā stila cīņās sportistiem ielozē zilās vai sarkanās formas.

Sarkanajās formās tērptie sportisti uzvarēja 55 procentos cīņu, liecina pētījuma rezultāti. No notikušās 21 sacensību kārtas 16 gadījumos uzvarētājam bija sarkans formas tērps. Krāsu ietekme nav atkarīga arī no svara kategorijas. 19 no 29 svara kategorijām vairāk uzvarētāju bija sarkanajās, nevis zilajās formās.

Zinātnieki uzskata, ka sarkanā krāsa zemapziņā tiek saistīta ar agresiju un vīrišķā spēka apziņu, kas šādas formas īpašniekam dod slēptas priekšrocības.

Rasela Hila un Roberta Bārtona vadībā veiktajos pētījumos arī konstatēts, ka 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā gūt vairāk vārtu un uzvaru komandām izdevās tad, kad spēlētāji bija ģērbti sarkanos formas tērpos.

«Ja spēks un meistarība ir vienādā līmenī, sarkanas krāsas tērpa valkāšana, domājams, ietekmē līdzsvaru starp uzvaru un zaudējumu. Formas tērpu krāsa jāņem vērā, lai sportā nodrošinātu līdzvērtīgu spēku samēru,» teikts zinātniskajā žurnālā «Nature» publicētajā pētījumā.