Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cita Pamela Andersone

No viņas var sagaidīt visu. Taču šo­reiz Pamela Andersone pārsteidza ne pa jokam. Un nevis ar jaunu skan­dālu vai mīlas romānu, ne arī ar jau­nu kurpju, rotaslietu līniju vai aksesuāru kolekciju suņiem un pat ne ar jaunu lomu, bet gan ar grāmatu. To, ka viņa pievērsīsies rakstniecī­bai, nebija gaidījis neviens. Grāma­tas nosaukums ir «Star».

Kas gan sagaida lasītāju, at­verot  grāmatas  pirmās  lapas? Vai kādi līdz šim plašākai pub­likai nezināmi «Baywatch» zvaig­znes dzīves noslēpumi? Bet kādi gan var būt noslēpumi Pamelai Andersonei, kas visus šos ga­dus pati bijusi kā atvērta grā­mata? Jau pašā sākumā uzma­nību piesaista teikums, kurš vienmēr nāk atmiņā tajā brīdī, kad rodas jautājums, kāpēc vispār jālasa tālāk šī grāmata. Proti, Pamela apraksta savas grāmatas varones dzīves izjūtas un salīdzina tās ar emoci­jām, kuras rodas «ja ilgstoši skatās ledusskapī, ne­sajūtot izsalkumu». Arī kā­dā nopietnā recenzijā var lasīt  šādu  atziņu: «Nevar vien pārtraukt lasīt šo grā­matu.»

Seksa elks — par seksa elku

«Star» — tas ir stāsts par meite­ni, kas uzaugusi Floridā, pa die­nu strādā pie kosmētiķes, bet vakaros — bārā un histēriski sapņo par lielo, plašo pasauli. Kādu dienu uz futbola stadiona lielā ekrāna ir redzams, kā viņa lēkā un kā lēkā zem T krekla arī Pamelas lielās krūtis. Pēc ne­ilga laika viņai piezvana no kā­da vīriešu žurnāla un piedāvā fotografēties bez T krekla. Drīz seko piedāvājums piedalīties TV seriālā, un tā meitene kļūst par zvaigzni. Vai tā ir Pamelas Andersones autobiogrāfija? Pati autore saka: «Protams, tā ir mana dzīve. Taču tīra autobiogrāfija man šķita garlaicīga. Man patīk stāstīt stāstus.»

Un laikam nav jābūt lielai fantāzijai, lai iztēlotos, kas tie ir par stāstiem. Nu, skaidrs, ka pi­kanti seksa stāstiņi. Sekss limu­zīnā, sekss liftā, sekss restorāna tualetē, sekss pie slavenā uzrak­sta «Hollywood» H burta, lesbiskais sekss un, protams, īstas seksa orģijas. Starp citu, grāma­tas līdzautoram Ērikam Šovam Kvinnam sākumā licies, ka piedzīvojumu ir par daudz, taču Pamela galu galā viņu pārlieci­nāja, ka neko darīt — tāda nu esot viņas dzīve. Visas šīs seksa ainiņas tiek saturētas kopā ar noteiktu sižeta līniju. Katrā ziņā grāmata piedāvā amizantu ieskatu spožajā Holivudas dzīvē.

Ne velti ik brīdi atmiņā nāk teikums par ledusskapi, kurā gribas skatīties, nesajūtot izsal­kumu. Tāpat ir ar šo grāmatu, kuru gribas izlasīt līdz beigām, jo tā ļauj paskatīties, kas notiek aiz Holivudas spožās fasādes.

Līdzautors augst­papēžu kurpes

Pamelas stāstiņus palīdzēja apkopot romānā grāmatas līdzautors Ēriks Šovs Kvinns. «Tas ir mans stāsts, bet Ēriks man palīdzēja no tā izveidot grāma­tu. Es pati jau biju rakstījusi at­sevišķus stāstus dažādiem izde­vumiem, taču viena pati ar saviem spēkiem nebūtu varējusi uzrakstīt «Star»,» stāsta Andersone.

Lai līdzautors labāk spētu saprast, kā jūtas Pamela, viņa nopirka viņam arī augstpapēžu kurpes. Pamela šo faktu apstiprina: «Reiz es sacīju, ka augstpapēžu kurpēs es jūtos elegantāka. Tas bija joks. Taču tas nav vairs joks, ka esmu nopirkusi Ērikam dažus pārus augst­papēžu kurpju un lūdzu viņu tās arī valkāt. Tas tāpēc, lai viņš labāk iejustos manā stāvoklī.»

«Star» literārā dzīsla

Bet ko saka kritiķi par Pa­melas Andersones debiju literatūrā? Pārsteidzoši, bet ir sa­klausāmas arī pozitīvas atsauk­smes un pat atziņa, ka grāmatā sataustāma «literārā dzīsla». Pamela Andersone debijas darbu veidojusi diezgan viltīgi. Nebūdama pārliecināta par sa­vām literātes spējām, viņa ma­zāk apraksta notikumus, bet vairāk liek saviem varoņiem ru­nāt pašiem dialogos.

Pamela ir ļoti lepna par savu grāmatu. Pēc tās iznākšanas vi­ņa devās pat tādā kā turnejā, reprezentējot grāmatu un dalot autogrāfus. Viņas mērķis ir mu­dināt lasīt pat tādus cilvēkus, kuri parasti nevienu grāmatu nepaņem rokās. Vasarā dienasgaismu ierau­dzīs Pamelas otrā grāmata, kas atspoguļos patieso dzīvi Losandželosā.