Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija ietaupīs 3 miljonus eiro no ES maksājumiem

Eiropas Savienības (ES) budžeta pārpalikuma dēļ Latvija šogad varēs ietaupīt trīs miljonus eiro (2,1 miljonu latu) no savas maksājamās daļas ES budžetā, kas būs 112 miljoni iepriekš paredzēto 115 vietā. Tā ceturtdien ziņo laikraksts «Diena», atsaucoties uz Eiropas Komisijas (EK) sniegto informāciju.

Savelkot galus par pērnā gada budžetu, ES izpildvara konstatējusi, ka labākas budžeta disciplīnas un prognozes pārsniegušu ienākumu dēļ tā gadu beigusi ar budžeta pārpalikumu 2,7 miljardu eiro (1,9 miljardu latu) apjomā, bet neiztērēts paliks apmēram 1% no budžeta, proti, 1,1 miljards eiro (0,77 miljardi latu).

To ierēķinot šāgada budžetā, samazinās katras valsts maksājumi. Latvijai tie ir trīs miljoni eiro, bet lielajām maksātājām summas ir ievērojamas — tā, piemēram, Lielbritānija maksās par 485 miljoniem eiro (340 miljoniem latu) mazāk nekā šogad, raksta «Diena».

Neiztērēts palicis 331 miljons eiro (233 miljoni latu) no lauksaimniekiem paredzētās naudas, kas sastāda 0,75% no visiem 43,9 miljardiem eiro (30,9 miljardi latu), kā arī 231 miljons eiro (162 miljoni latu) struktūrfondu naudas. Tas ir 0,7% no kopējiem 34,4 miljardiem eiro (24,2 miljardiem latu).

Kā raksta «Diena», ES līgumi aizliedzot tai gadu beigt ar budžeta deficītu, tāpēc gandrīz 100 miljardu eiro (70,28 miljonu latu) lielais budžets vienmēr tiek plānots piesardzīgi, un katru gadu pārpalikumu pārskaita uz nākamo.

Kuras prioritātes no ietaupītās naudas finansēt, Latvijas valdība varētu lemt, septembrī skatot šāgada valsts budžeta grozījumus, «Diena» uzzinājusi Finanšu ministrijā.