Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Prego» Kalvis nemitīgi spoguļojas

Kalvis ir viens no tiem trim šarmantajiem puišiem, kuri muzicē kopā nu jau gandrīz gadu un sauc sevi par «Prego». Mazliet salds, jautrs un ar dzīvi apmierināts.

«PUFF» lasītājai Līvai (kā jau daudzām citām Latvijas meitenēm) visi «Prego» puiši šķiet īsti jaukumiņi, bet Kalvis viņai liekas visjaukākais, vissirsnīgākais, skaistākais, interesantākais utt.

— Raksturo, kāds tu esi?

— Es esmu ļoti cimperlīgs cilvēks! Es tiešām varu pie viskautkā piesieties, un daudzi cilvēki to nevar izturēt. Bet es esmu arī mīļš, jauks un izpalīdzīgs. Arī grupā mums gadās dažas vārdu apmaiņas, bet mums nav nekādu kašķu, mēs vairāk cits citu uz zoba pavelkam — un viss. Gadās, ka es reizēm ar savu cimperlīgumu aizskaru cilvēkus, bet lielākoties esmu mīļš.

— Ko tu gribētu sevī mainīt?

— Varbūt tieši to cimperlīgumu, izskatā gan es neko negribu mainīt, domāju, ka tīri labi izskatos!

— Ko tu dari brīvajā laikā?

— Brīvā laika man principā ir ļoti maz, bet man patīk braukāties ar skrituļslidām. Vēl man patīk peldēties, es bieži braucu arī uz «Līvu akvaparku»! Tur tāds azarts! Tur var ļoti labi izlādēties. Vēl es mēģinu aizbraukt uz mājām — uz Līgatni, tad ar ģimeni braucu piknikos un kopā atpūšamies.

— Kā uz taviem panākumiem reaģē ģimenes locekļi?

— Vecāki, protams, priecājas, bet brālis, kuram tagad ir 10 gadu, skolā ir baigi krutais. Es vienu reizi aizbraucu mājās — un viņš man palūdza aizbraukt viņam pakaļ uz skolu. Un vēl piebilda, lai es paņemot līdzi pildspalvu. Es piebraucu pie skolas, un mans brālis meitenēm saka — tā, tu pirmā, otrā… un visām es devu autogrāfus! Mazais brālis bija ne pa jokam saorganizējis!!!

— Tu uztraucies pirms koncertiem?

— Īstenībā saka, jo vairāk pirms koncerta uztraucas, jo labāks koncerts būšot! Bet nu — es diezgan uztraucos. Es senāk mācījos saksofonu, un tad, kad bija jāspēlē uz skatuves, man bija tā-ā-āds uztraukums, ka es pilnīgi neko nevarēju paspēlēt. Koncertmeistars spēlēja pavadījumu, bet es tik stāvēju un neko nedarīju. Protams, kad sāku spēlēt, tad viss aizgāja! Kaut es perfekti zināju visu skaņdarbu no galvas, tik un tā sākt spēlēt nevarēju! Tagad mēs ar grupu pirms koncertiem sadodamies visi rokās un kopā pasakām: aleluja. Ivo reizēm patīk pabūt vienam.

— Kas ir trakākais, ko esi līdz šim darījis uz skatuves?

— Nu, nekas pārāk traks nav bijis, bet reiz es koncerta laikā Aizkrauklē nokāpu no skatuves un sāku dziedāt. Un visu laiku es baidījos, vai mikrofona vads būs pietiekami garš…

— Ko tu vispirms ievēro meitenē?

— Es nevaru pateikt, vai cilvēks ir foršs, ja viņš nav sācis ar mani runāt! Es skatos uz frizūrām. Man ļoti nepatīk metāla mūzikas stila piekritēji un viņu stils… Es skatos uz drēbēm — patīk īsi svārciņi, slaidas kājas, ieblondi mati un brūnas meitenes!

— Cik ilgs laiks tev nepieciešams, lai tu saprastu, ka esi iemīlējies?

— Mēs tagad par mīlestību runāsim, ja? Es neticu mīlestībai no pirmā acu skatiena, jo tā ir aizraušanās. Nu, nevar tā, ka vienu nedēļu es saku, ka mīlu, bet nākamajā nedēļā tā mīlestība jau pazudusi! Kad es noņemu tās rozā brilles? Citreiz nepieciešams mēnesis, citreiz gads. Es pašlaik gan neesmu iemīlējies, bet man ir bijusi pirmā mīlestība 16 gados, neveiksmīga…

— Uz ko tu būtu gatavs mīļotās meitenes dēļ?

— Vai es būtu gatavs nonest viņai mēnesi? Es zinu, ko es nebūtu gatavs darīt — es nekad neatteiktos no mūzikas! Man šāds gadījums reiz bija, kad meitene teica, lai izvēlos — vai nu viņa, vai mūzika. Protams, ka es varētu mēģināt apvienot un veltīt vairāk laika viņai, bet pašlaik man tiešām nebūtu pietiekami laika nopietnām attiecībām.

— Cik svarīga tev ir mūzika?

— Mans mūzikas elks ir Pavaroti, tāpēc mans dzīves sapnis ir tikt uz «La Scala» skatuves Itālijā. Tur ir stāvējis Pavaroti, iedomājies!!! Ja es pieskartos tiem rokturiem, kurus viņš kādreiz ir skāris, es tiešām savu roku nemazgātu kādu gadu un ieliktu to seifā!!! :) Bet visupirms es gribu beigt savu skolu — Mediņus (Jāzepa Mediņa mūzikas skolu — aut.) un tikt uz mūsu Baltās skatuves (Operas skatuves — aut.).

— Tev šobrīd ir draudzene?

— Nē, nav! Mēs — visi «Prego» puiši — esam brīvi! Mēs esam pacēlušies spārnos…

— Kam tu šobrīd velti visvairāk laika?

— Es šobrīd «Prego» veltu visvairāk laika. Un sev! Visu laiku rūpējos, lai es nebūtu pārguris, noguris. Vēl es varu drausmīgi ilgi stāvēt pie spoguļa! Tad man sākas process, ko es vilkšu mugurā — skatos, kāds laiks ārā. Tad es sataisu matus un eju ārā. Aizslēdzu istabas durvis, aizslēdzu ārdurvis, tad atslēdzu ārdurvis, lai pārbaudītu, vai esmu aizslēdzis istabas durvis, paskatos vēl spogulī. Aizslēdzu ārdurvis, izeju uz ielas, kur blakus ir veikals, un logu stiklos vēl apskatos, kā es izskatos… Par ģērbšanos — es velku to, kas man liek justies brīvi. Un es nevaru ciest, ja man pretī nāk cilvēki ar tādām pašām drēbēm!!!

— Kas tevi traucē?

— Man nepatīk valsts politiskā sistēma un visas tās negodīgās krāpšanas, Rīgā mani traucē cilvēki ielās, jo tad es nevaru ātri paiet! Tad, kad es braukšu ar mašīnu, man traucēs tramvaji un trolejbusi. :)