Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bagātākie Latvijā — Valērijs un Tatjana Kargini

Pašlaik Latvijas bagātākie cilvēki ir Valērijs un Tatjana Kargini, kuru īpašuma vērtība ir 132 miljoni latu. Par to liecina žurnālā «Pastaiga» publicētais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts, kurā, balstoties uz jaunākajiem uzņēmumu darbības datiem, viņi pirmoreiz sarindoti pēc īpašumu vērtības.

Jauno sarakstu ilggadējais Latvijas miljonāru sarakstu veidotājs Lato Lapsa veidojis sadarbībā ar korporatīvo finanšu kompāniju «Laika stars», savukārt sarakstā iekļauto cilvēku nekustamos īpašumus vērtējusi kompānija «Latio».

Saskaņā ar aprēķiniem Karginu īpašumā ir 44% AS «Parex banka» akciju, nekustamie īpašumi Rīgā, Jūrmalā un citur Latvijā.

Otrajā vietā ir Viktors Krasovickis un Ņina Kondratjeva, kuru īpašuma vērtība ir 127 miljoni latu, arī šo cilvēku īpašumā ir 44% AS «Parex banka» akciju.

Trešajā vietā sarakstā iekļuvis Justs Nikolajs Karlsons, kam Rīgā un Latvijā ir daudz nekustamo īpašumu, piemēram, «Hotel Bergs»; viņa īpašumu kopējā vērtība esot 57 miljoni latu.

Leonīda Esterkina īpašuma vērtība ir 55 miljoni latu — viņam pieder 36,15% AS «Rietumu bankas» akciju un nekustamais īpašums Jūrmalā; viņš ierindots 4. vietā.

5. vietā miljonāru sarakstā ir holdinga «Rota» kontrolpaketes īpašnieks Rafails Deifts, kas ienākumus guvis arī no veikalu tīkla «Drogas» pārdošanas, turklāt viņam pieder arī trīs nekustamie īpašumi Rīgā. Deifta īpašumi novērtēti par 54 miljoniem latu.

No Deifta tikai nedaudz atpaliek 6. vietā ierindotais Sergejs Zaharjins, kura īpašuma vērtība esot 53 miljoni latu. Zaharjinam pieder 49% AS «Liepājas metalurgs» akciju un seši nekustamie īpašumi Liepājā.

7. vietā ir Ventspils mērs Aivars Lembergs, kura īpašumu kopējā vērtība, pēc saraksta veidotāju aprēķiniem, ir 51 miljons latu. Kā norādījuši saraksta autori, Lembergam pieder kompāniju «Ala 2002», «Baltimar VT», «VB Holdings», «Transventa», «LSF Holdings», «Ventbunkers» un «L.V.K.» kapitāldaļas. Viņa īpašumu vērtību veido arī uzkrājumi atbilstoši amatpersonas deklarācijai, nekustamie īpašumi Rīgā, Jūrmalā un Kurzemes pusē.

8. vietā miljonāru sarakstā ierindots Pēteris Šmidre, kam pieder koncerns «Alīna» un vairāki nekustamie īpašumi. Aprēķinot Šmidres īpašuma vērtību, ņemti vērā ienākumi, ko viņš guvis, pārdodot «Baltcom GSM». Tādējādi Šmidres īpašuma vērtība aprēķināta 45 miljonu latu apmērā.

Kā norāda miljonāru saraksta veidotāji, «faktiski vienīgais» uzņēmuma «Kurzemes degviela» īpašnieks Argods Lūsiņš ir devītais bagātākais cilvēks Latvijā. Viņam pieder arī seši nekustamie īpašumi Valmierā, Saldū un Līksnas pagastā, tādējādi viņa mantība aprēķināta 40 miljonu latu vērtībā.

Miljonāru pirmo desmitnieku noslēdz Ernests Bernis, kam pieder 44,78% AS «Aizkraukles banka» akciju un deviņi nekustamie īpašumi Rīgā un Jūrmalā. Viņa īpašuma vērtība ir 39 miljoni latu.

Kopumā miljonāru sarakstā iekļautas 40 personas, arī ekspremjers Andris Šķēle, Kirovs Lipmans, Jūlijs Krūmiņš, Igors Skoks, Juris Savickis, Gunārs Ķirsons u. c. Visiem sarakstā iekļautajiem miljonāriem īpašumu vērtība pārsniedz 10 miljonus latu.

Kā norāda pētījuma autori, ņemot vērā šo Latvijas miljonāru īpašumu vērtēšanā principiāli jauno un būtiski uzlaboto metodoloģiju, notikušas arī būtiskas pārmaiņas pat bagātāko cilvēku pirmajā desmitniekā.