Prohorenkovs — Izraēlas kausa ieguvējs

Latvijas futbolists Andrejs Prohorenkovs trešdien Telavivas «Maccabi» sastāvā kļuva par Izraēlas kausa ieguvēju.

Telavivas «Maccabi» dramatiskā finālspēlē pārspēja Izraēlas otrās divīzijas klubu Herzlijas «Maccabi», ar 5:3 izrādoties pārāka pēcspēles 11 metru sitienu sērijā. Spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti 1:1, bet pēc papildlaika rezultāta tablo rādīja 2:2.

Kā vēsta Izraēlas plašsaziņas līdzekļi, Prohorenkovs laukumā devies otrā puslaika sākumā, kad rezultāts jau bija 1:1, un Latvijas izlases uzbrucējam radušās vairākas labas iespējas nodrošināt savai komandai uzvaru jau pamatlaikā, tomēr tās izmantot viņš nav spējis.

Papildlaika sestajā minūtē gan tieši pēc Prohorenkova piespēles Erezs Mesika ar 2:1 vadībā izvirzīja Telavivas klubu, tomēr mača 111. minūtē 2:2 panāca Herzlijas komanda. Pēcspēles 11 metru sitienu sērijā labāki izrādījās Telavivas «Maccabi» futbolisti, iegūstot Izraēlas kausu — jau 16. reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Prohorenkovs pēcspēles 11 metru sitienu sērijā nepiedalījās.

Pēc uzvaras Izraēlas kausa izcīņā Prohorenkova komanda sev nodrošināja vietu UEFA kausa izcīņas turnīrā nākamajā sezonā.