Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bagātā un neatlaidīgā dumpiniece Madonna

Viena no bagātākajām izklaides industrijas sievietēm, kuras vārds vien piesaista uzmanību, cenšas ielauzties lielajā kinopasaulē. Taču neizdodas. Ne katrs, kurš dzied, var tēlot kameras priekšā. Viņa ir dumpīga un neatlaidīga kopš bērna kājas.

Talanta nav

Popmūziķes Madonnas neveiksmes kino jomā nevienu neatstāj vienaldzīgu. Šoreiz sliktus vārdus Madonnai veltījis režisors Normans Džūvisons, kas atpazīstamību ieguvis ar filmām «Only You», «In the Heat of the Night» un «The Thomas Crown Affair». Režisors paziņojis, ka Madonnai piemīt tikai niecīga kripata talanta.

Audzināta par katolieti

Madonna Luīza Veronika Čikone dzimusi 1958. gada 16. augustā Beisitijas pilsētiņā Mičiganas štatā ASV. Viņa bija trešais bērns ģimenē, kas sekoja saviem brāļiem Entonijam un Martinam. Meitenei tika mātes vārds Madonna, bet ikdienā viņu sauca par Mazulīti Noniju, lai nesajauktu ar Madonnu vecāko. Tēvs, automātikas inženieris, bērnus audzināja stingrībā, pieprasot viņiem svētdienās obligāti apmeklēt baznīcu un labas sekmes skolā. Viņš bērniem pat aizliedza skatīties televīziju. Māte, Madonna Fortinī, pēc Madonnas pasaulē laida vēl trīs bērnus — Paulu, Kristoferu un Melāniju.

Piepelnījās ar cepumiem

Bērnībā Madonna, kā tiek uzskatīts, bijusi izskatīga un arī draiskulīga. Viņa ļoti mīlēja māti, taču tā mira ar vēzi, kad meitenei bija tikai pieci gadi. «Pēc mātes nāves,» vēlāk atcerējās dziedātāja, «man parādījās nelabas sajūtas, ka visi ir mani pametuši. Messana, Madonnas bērnības draudzene, tagad aktrise un četru bērnu māte, popdīvu atceras kā «ļoti maigu, skaistu un mazu meiteni ar gariem kastaņkrāsas matiem. Viņai bija dzimumzīmīte uz sejas, no kuras Madonna vēlējās tikt vaļā.» Bērnībā Messana kopā ar Madonnu cepusi cepumus un pārdevusi tos uz ielas, lai nopelnītu dažus centus saldējumam.

Dumpojas kopš bērnības

Meitenes dumpīgais raksturs atklājās jau skolā. «Es vēlējos visu darīt pretēji. Man aizliedza krāsoties, vilkt neilona zeķbikses, īsi apgriezt matus,« — tā savus skolas gadus raksturojusi dziedātāja. Reiz viņa piedalījās amatierfilmas uzņemšanā sava drauga mājas studijā. Šajā filmā pēc scenārija uz viņas vēdera cepusies ola. Pēc tam viņa piedalījusies talantu konkursā, kur dejojusi, tērpusies tikai bikini. Meitene pat nevainības zaudēšanu bija izvērtējusi kā iespēju pakāpties pa karjeras kāpnēm.

Veiksmīgi pabeigusi skolu, Madonna pievērsās baletam. Viņas plastika un iedzimtā mīlestība uz deju panāca to, ka Mičiganas universitātē viņai maksāja stipendiju kā labākajai dejotājai.

Iziet smagu dzīves skolu

Piepeši Madonna nolēma, ka tikai Ņujorkā spēs izveidot karjeru. 1978. gada jūlija rītā 19 gadu vecā Madonna, nepaklausot tēvu, iekāpa lidmašīnā uz Ņujorku. Jauniete metropolē ieradusies ar nelielu čemodānu rokās, ar vienīgo apģērba kārtu, kas bija mugurā. Līdzi viņa bija paņēmusi baleta čībiņas un 37 dolārus.

Madonna Ņujorkā izbaudīja visus dzīves grūtumus. Viņa piestrādāja pat par kailmodeli, vienmēr bija pusbadā un, kā liecina viņas biogrāfi, reizēm rakājās pa atkritumu tvertnēm, meklējot ēdienu. Reiz viņa kaut kā iepazinusies ar Denu un Edu Gilrojiem, kam bija neliels orķestris. Gilroji atrada viņai dzīvesvietu, iemācīja spēlēt ģitāru, un visai drīz jaunā zvaigzne uzstājās uz skatuves. Lai iztiktu, jaunā censone pat fotografējās kaila. Turklāt šīs fotogrāfijas parādījās vīriešu žurnālos «Playboy» un «Penthouse», kad Madonna jau bija kļuvusi populāra. Šķīrusies no brāļiem Gilrojiem, Madonna izveidoja savu ansambli, kas visai drīz iekaroja popularitāti mācību iestādēs un universitāšu klubos. Pusaudži un jaunatne viņu dievināja, kaut arī skaņu ierakstu speciālisti apgalvoja, ka viņas balss ir smieklīga. Taču Madonna, šī miniatūrā meitene, nepadevās. Savos koncertos viņa izlika visu enerģiju. Galu galā censonei izdevās tikt pie līguma ar skaņu ierakstu firmu. Pēc pāris veiksmīgiem singliem Madonna 1983. gadā laida klajā albumu «Madonna». Brīdī, kad mūziķe tika pie sava pirmā čeka, kur atalgojuma summa bija rakstāma ar sešiem cipariem, viņa teikusi: «Lieliski, tagad nevajadzēs braukāt ar metro.«

Gara darba diena

Madonna nekad neatpūšas, jo, kā viņa pati uzskata, jau pēc pāris brīvām dienām sāk nomākt skumjas un bezdarbība. Popkaraliene katru rītu ceļas četros un dodas uz trenažieru zāli, bet sešos jau plāno atlikušo dienu. Tam seko lietišķie zvani un pārrunas. Pusdienlaikā sākas darbs pie dziesmu tekstiem un melodiju aranžēšanas, kā arī tiek lasīti iespējamie scenāriji kinolomām. Madonna aizrāvusies ar dārgu īpašumu un priekšmetu iegādi.