Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Streipam liek atvainoties «Gardas meitenēm»

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien daļēji apmierināja Latvijas Nacionālās frontes dalībnieču Līgas Muzikantes un Līgas Krieviņas prasību pret žurnālistu Kārli Streipu par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu.

Rīgas apgabaltiesa, tāpat kā 2003. gada 1. aprīlī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa, lika žurnālistam nedēļas laikā pēc sprieduma stāšanās spēkā Latvijas Radio ēterā abām prasītājām atvainoties.

Strīds radies par Streipa izteikumu 2002. gada augustā Latvijas Radio 1. programmā raidījumā «Mūsu viesis», kurā abas prasītājas nodēvētas par kazām. Pēc tam sievietes iesniedza prasību pret žurnālistu par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un 100 latu kompensācijas piedziņu.

Rīgas apgabaltiesas ceturtdien pieņemtais tiesas spriedums ir analogs tam, kādu, iepriekš izskatot šo lietu, pieņēma Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa.

Par ceturtdien pieņemto spriedumu 30 dienu laikā iespējams iesniegt kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Senātā.

Centra rajona tiesa 2003. gada 1. aprīlī prasību daļēji apmierināja, liekot žurnālistam Streipam atvainoties Muzikantei un Krieviņai par goda un cieņas aizskaršanu. Šis spriedums tika pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesā, kas pērnā gada novembrī Muzikantes un Krieviņas prasību noraidīja. Tiesas sēdē Streipa advokāte Dace Jenava apliecināja, ka žurnālists jau dažas nedēļas pēc konkrētā epiteta lietošanas Latvijas Radio ēterā abām sievietēm atvainojies.

Rīgas apgabaltiesas spriedumu šā gada 23. martā atcēla Augstākās tiesas Senāts, liekot apgabaltiesai šo lietu izskatīt vēlreiz.

Senāts atzina par pamatotām abu sieviešu iesniegtās sūdzības par Rīgas apgabaltiesas pieņemto, viņu interesēm nelabvēlīgo spriedumu, ar kuru tika atzīts, ka Streips nav aizskāris godu un cieņu, viņas radio ēterā nodēvējot par kazām. Senāts konstatēja, ka iepriekš Rīgas apgabaltiesa nav izvērtējusi visu žurnālista izteikumu, ko abas prasītājas uzskata par cieņu aizskarošu. Apgabaltiesa nepamatoti atzinusi, ka abas prasītājas tiesā nav cēlušas prasību pret Streipu par to, ka viņu gods un cieņa būtu aizskarta, jo abas tikušas nosauktas par kazām, turklāt nav vērtēts viss žurnālista izteikums kopumā, bet gan tikai tā daļa.

Senāts konstatēja, ka apelācijas instances tiesa nepamatoti atzinusi, ka Streipa izteikumā prasītājas nav nosauktas vārdā un uzvārdā un prasības pieteikumā nav motivēts, kā konkrētais žurnālista izteikums aizskāris abu sieviešu godu un cieņu.