Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

10 iemesli, kāpēc pāriet uz «Mac»

Jau ilgāku laiku kompānija «Apple Computers» veic dažādas darbības, lai PC datoru lietotāji kļūtu par «Apple» datoru lietotājiem. «Apple» ir investējis ļoti lielus līdzekļus jaunās «MacOSX 10.4» izveidē, viņi ir piedalījušies ASV skolu datorapartehnikas apgādē, pēdējo gadu laikā tika izlaists arī eMac un MiniMac, kas, atšķirībā no pārējiem «Apple» datoriem un cenu ziņā ir konkurētspējīgi ar PC datoriem.

Līdz ar jaunās «MacOSX 10.4» sistēmas iznākšanu kompānija ir spērusi vēl vienu soli pretī panākumiem un PC lietotāju pārvilināšanai uz «Apple» datoriem. Savā mājas lapā datorkompānija ir publicējusi 10 galvenos iemeslus, kāpēc mainīt savu datoru uz tieši «Apple» produktu. Jāpiebilst, ka šie 10 iemesli ir «Apple» lietotāju aptaujas rezultāts.

1: ««Mac» — tas vienkārši strādā». Lielākā daļa «Apple» lietotāju tieši šādi atbildētu uz jautājumu, kāpēc «Mac» nevis PC. «Apple» ir vienīgā mūsdienu datorfirma, kas būvē gan savu operētājsistēmu, gan pati savus datorus. Vienkārši pārnāc mājās, izņem no kastes tikko nopirkto jauno «Mac», pieslēdz elektrības kabeli, ieslēdz un sāc strādāt.

2: «Tas nenobrūk». Šo argumentu «Apple» paskaidro ar savas sistēmas izveidi uz UNIX bāzes kā arī «MacOSX» stabilitāti — «MacOSX» ir atzīta par līderi sistēmu kvalitātē. Kā liecina apzināto «MacOSX» lietotāju atsauksmes, šī sistēma tiešām nobrūk ļoti reti un tikpat kā vienmēr ir saprotams kļūdas rašanās cēlonis — līdz ar to nav vairs jāsaskarās ar paziņojumu «Unexpected error».

3: «Tā ir Digital Jukebox». Šo iemeslu «Apple» argumentē ar saviem «iPod», «iPod photo», «iPod mini» un «iPod shuttle» MP3 spēlētājiem un bilžu skatītājiem, kā arī ar «iTunes» mūzikas atskaņošanas programmu, kas savā ziņā kopā ar «QuickTime» ir «Windows Media Player» aizstājējs uz «Apple» datoriem. «iPod» MP3 atskaņotāji nu jau ir sastopami arī Latvijā, tāpat kā «iTunes», kas ir bezmaksas programma, kas ir pieejama arī «Windows» lietotājiem.

4: «Digitālo fotogrāfiju sniegtās iespējas». «Apple» piedāvā arī fotogrāfiju kārtošanas, glabāšanas un rediģēšanas programmu «iPhoto», kas spēj izpildīt lielāko daļu lietotāja vēlmju attiecībā uz fotogrāfiju glabāšanu, rādīšanu, meklēšanu, kārtošanu un rediģēšanu.

5: «Labākais risinājums visām multimēdiju tehnoloģijām». «Apple iLife» ir jau iznākusi ceturtā versija, kas satur ne tikai jau pieminētos «iTunes» un «iPhoto», bet arī «GarageBand» — daudzfunkcionāla mūzikas veidošanas un rediģēšanas programma, «iMovie» — filmu montāžas programma un «iDVD» — DVD disku veidošanas programma.

6: «Uzbūvēts, lai ietu jebkur». «Apple Computers» piedāvā arī klēpjdatorus — «PowerBook» un «iBook». «Apple» klēpjdatori piedāvā daudz iespēju, kādu nav lielākajai daļai portatīvo PC. Jāatzīst, arī «Apple» klēpjdatora displejs ir necerēti gaišs un ļoti augstas kvalitātes.

7: «Operētājsistēmā integrēts internets». «Apple» ir izstrādājis arī savu interneta pārlūkprogrammu «Safari», kurai pēdējā laikā stipri līdzinās «Mozilla Firefox». Tāpat ir izstrādāta pasta programma «Mail», čata programma «iChat», arī «MSN messenger», «Yahoo Messenger», AIM, «Skype» un citas čata programmas — tās ir tikpat viegli lietojamas uz «Apple» kā uz PC. Problēmas nesagādās arī pdf failu atvēršana, jo «AcrobatReader» ir pieejams arī «Mac» versijā.

8: «MS Office». — pāreja uz «Apple» nav sarežģīta, jo darbam var turpināt lietot tās pašas programmas, kas jau līdz šim ir lietotas. «MS Office» ir pieejams arī uz «Apple» datoriem, kaut arī pats «Apple» piedāvā «MS Word» un «MS Excel» ekvivalentu «Pages», kā arī «MS Powerpoint» ekvivalentu — «Keynote».

9: ««Apple» ir savietojams tīklā ar PC». Tīkla izveides mehānisms gan makiem, gan PC ir vienāds, tāpēc vairs nav problēmu savietot tīklā «Apple» datoru ar PC.

10: «Tas ir skaists». Šis gan ir diezgan subjektīvs viedoklis un tomēr — ir grūti atrast cilvēkus, kas nepiekristu, ka «Apple» datori ir skaisti. Tieši ar savu revolucionāro un skaisto dizainu pirms vairāk kā 5 gadiem «Apple Computers» izglābās no bankrota un vēl joprojām «Apple» spēj pozitīvi pārsteigt ar savu jauno produktu izskatu.

Šādi ir pašu «Apple» minētie 10 iemesli, kāpēc mainīt savu PC uz «Apple» — noteikti var atrast vēl daudzus iemeslus, lai apmaiņu veiktu, kā arī ir iemeslus, lai turpinātu lietot PC. Katrā gadījumā — «Apple» lietotājam ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā pret PC lietotājiem un iegādājoties jaunu datoru ir vērts apdomāt, vai varbūt tomēr nopirkt «Apple».