Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Domniekiem varētu rīkot izbraukuma sēdi pie prostitūtām

Iespējams, ka Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti, risinot jautājumu par prostitūcijas ierobežošanu pilsētā, varētu rīkot izbraukuma sēdi uz prostitūtu koncentrēšanas vietām Rīgā. Šāda ideja ceturtdien izskanēja Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas sēdē.

Domnieks Andrejs Vilks (LSDSP) norādīja, ka komiteja varētu rīkot izbraukuma sēdi, lai uzzinātu «ielu meiteņu» viedokļus par prostitūcijas ierobežošanas metodēm, «viņu tarifiem un ienākumu līmeni, kā arī to, vai viņas būtu gatavas maksāt nodokļus no saviem ienākumiem.» Pēc viņa vārdiem, šāds tiešais kontakts palīdzētu domniekiem labāk saprast problēmu un tās risināšanas metodes.

Komitejas priekšsēdētājs Andrejs Krastiņš (TP) teica, ka domnieki šādas prostitūtu koncentrācijas vietas varētu apmeklēt kopā ar tiesībsargājošo struktūru un mediju pārstāvjiem. Tiesa gan, komitejas priekšsēdētājs uzsvēra, ka to nebūtu īsti pareizi saukt par izbraukuma sēdi, bet «vienu no metodēm situācijas noskaidrošanai». Viņš teica, ka divu nedēļu laikā apsvērs iespējas sarīkot šādu «izbraukuma sēdi».

Arī domnieks Vilnis Zariņš (TB/LNNK) uzsvēra, ka pirms runāt par prostitūcijas ierobežošanas priekšlikumiem, viņš gribētu saņemt plašāku informāciju par šo problēmu, piemēram, cik daudz Rīgā ir «aktīvu ar prostitūciju praktizējošo dāmu».

Jautājums par prostitūcijas ierobežošanas priekšlikumiem šodien tika aktualizēts komitejas sēdē, jo pēdējā laikā dome saņem daudzu iedzīvotāju vēstules saistībā ar šo problēmu, deputātus informēja Krastiņš.

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs norādīja, ka vēsturiski izveidojošās vietas, kur prostitūtas sniedz savus pakalpojumus, ir Čaka ielā, J.Asara ielā un Pērnavas ielā.

Savukārt Krastiņš atzīmēja, ka viņš esot saņēmis informāciju no tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, ka pēdējā laikā ielu prostitūtu skaits Rīgā samazinās, un viņas pakāpeniski pārceļas uz virtuālo vidi — internetu.

Par iespējamajām prostitūcijas ierobežošanas metodēm vienprātības domnieku vidū nebija. Daļa domnieku uzskata, ka likumdošanā būtu jāļauj tiesības savā teritorijā noteikt vietas, kur prostitūcijas sniegšanas pakalpojumi būtu aizliegti. «Pilnīgi neiespējami noteikt vietas, kur prostitūcija būtu atļauta, tāpēc vienīgais risinājums — paredzēt tiesības noteikt aizlieguma vietas,» teica deputāts Modris Jaunups (JL).

Arī Rīgas Pašvaldības policija uzskata, ka vietu noteikšana pilsētā seksuālo pakalpojumu piedāvāšanai nav pieļaujama, jo, nosakot prostitūtām vietas, Rīgas dome automātiski kļūs par «vietu izīrētājiem».

Ministra kabineta noteikumi patlaban paredz, ka pašvaldības, kuru teritorijā iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 000, nosaka vietas, kur prostitūtas var piedāvāt seksuālos pakalpojumus vai pieņemt seksuālo pakalpojumu pasūtījumus.

Likumdošanā piedāvātajam risinājumam piekrita Rīgas domnieks Artūrs Rubiks («Dzimtene»/LSP). Viņš uzskata, ka būtu lietderīgi pilsētā noteikt divas trīs vietas, kur «vieglas uzvedības meitenes» varētu sniegt savus pakalpojumus. Savukārt, nosakot teritorijas pilsētā, kur tas būtu aizliegts, policijai būtu grūtāk kontrolēt prostitūciju, teica viņš.

Paredzēts, ka mēneša laikā Krastiņš apkopos domnieku priekšlikumus par iespējamām prostitūcijas ierobežošanas metodēm.