Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iesūdz «Microsoft» par «Excel» rēķintabulu tehnoloģijas zādzību

Otrdien «Microsoft» tika iesūdzēts tiesā par to, ka tas savās programmās nelegāli izmanto kāda gvatemaliešu izgudrotāja radīto un patentēto rēķintabulu (spreadsheet) tehnoloģiju.

Tiesā tehnoloģijas autors Karloss Armando Amado teica, ka viņš 1990. gadā esot patentējis tehnoloģiju, kas ar vienu rēķintabulu sasaista «Microsoft Excel» un «Access» programmas. Divus gadus vēlāk viņš šo tehnoloģiju esot neveiksmīgi mēģinājis pārdot «Microsoft» korporācijai. Amando vēlas pierādīt savu taisnību un piedzīt no «Microsoft» 500 miljonu dolāru lielu kompensāciju par radītajiem zaudējumiem.

Mācoties Stenfordas universitātē Amando radīja šo tehnoloģiju, ko vēlāk bez viņa atļaujas savos produktos sāka izmantot Ričmondā bāzētā «Microsoft» kompānija. Precīza zaudējumu summa vēl nav noteikta, bet Amando advokāts uzskata, ka viņa klientam pienāktos aptuveni divi dolāri par katru «Microsoft» pārdotās programmas kopiju, kopā tas ir apmēram pusmiljards ASV dolāru.

Uz Amando apsūdzību «Microsoft» pārstāvji atbildēja, sakot, ka viņi pie šādas tehnoloģijas esot sākuši strādāt jau 1989. gadā, tas ir, trīs gadus pirms Amando centās pārdot savu ideju programmatūras gigantam. «Microsoft» apgalvo, ka apsūdzētājs strīdīgo tehnoloģiju esot radījis, atdarinot «Microsoft».

Tāpat programmatūras giganta pārstāvji pavēstīja, ka Amando nav vienīgais, kas šādā veidā cer nopelnīt, kompānijai drīzumā vajadzēs atbildēt vēl uz 35 līdzīgām apsūdzībām.

Paredzams, ka tiesas spriedumu uzzināsim jau tuvāko divu nedēļu laikā.