Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

60% degvielas akcīzes nodokļa vajadzētu novirzīt autoceļiem

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) ir pārliecināts, ka autoceļu sakārtošanu var veikt, novirzot šim mērķiem 60% no degvielas akcīzes nodokļa ieņēmumiem un pakāpeniski finansējumu vēl palielinot.

Jautājumu par ceļu kvalitāti valdības vadītājs šodien pārrunāja ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pašvaldību pārstāvji interesējās par iespējām atjaunot valsts autoceļu fondu un norādīja, ka pēc šī fonda likvidēšanas ceļu stāvoklis esot pasliktinājies, īpaši pašvaldību pārziņā esošajiem ceļiem.

Kalvītis uzskata, ka ceļu kvalitātes jautājums ir fundamentāli svarīgs un speciālais budžets nav «brīnumlīdzeklis» stāvokļa uzlabošanai.

Valdības vadītājs uzsvēris, ka šā gada valsts budžetā ceļiem atvēlēts par aptuveni 90 miljoniem latu vairāk nekā pērn, turklāt autoceļiem tiek piesaistīti nozīmīgi Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi.

Tikšanās dalībnieki runāja arī par pašvaldību līdzfinansējuma priekšapmaksas iespējām ES struktūrfondiem, un LLPA norādījusi, ka pašreizējā kārtībā būtu nepieciešams veikt izmaiņas, lai, piemēram, ES fondu līdzekļus varētu iegūt vairāku pašvaldību veidota institūcija. Abas puses bijušas vienisprātis par nepieciešamību pašvaldībām atvieglot ES līdzekļu saņemšanu.

Tāpat tikšanās gaitā tika pārrunāts jautājums par valsts līdzdalību mājokļu jautājumu risināšanā, un LLPA pārstāvji atzinīgi novērtējuši valsts atbalstu. Ministru prezidents uzvēris, ka šajā un citos jautājumos jāattīsta publiskās un privātās partnerības ideja. Tas būtu izdevīgi kā valstij, tā uzņēmējiem un galvenais — tiktu domāts par iedzīvotājiem.

Vēl tika pārrunāts jautājums par pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu regulatoru attīstību nākotnē. Puses bijušas vienisprātis, ka šajā jautājumā jāuztur valsts un pašvaldību dialogs.

Noslēgumā tikšanās dalībnieki pieskārās pašvaldību izlīdzināšanas fonda jautājumam un secināja, ka jāveicina administratīvi teritoriālā reforma, lai palielinātos pašvaldību kapacitāte un lai pieaugtu pašvaldību budžetu izlietošanas efektivitāte.

Sarunā ar Ministru prezidentu piedalījās Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lāčplēsis (LC/DPP), Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods (TB/LNNK), Jūrmalas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta (JL), Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (TP), Rēzeknes domes priekšsēdētājs Juris Začests (LSDSP), Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL), Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs («Latvijai un Ventspilij»), Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis (TP), Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (LPP), LLPA izpilddirektors Jānis Kalviņš un LLPA biroja vadītāja Jeļena Barkāne.