Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cicerona balvas saņem «Cosmos» un «Telegraf»

Cicerona balvas ceturtdien svinīgā ceremonijā saņēma vokālā grupa «Cosmos» un laikraksts «Telegraf».

No sava pedagoga Rīgas Doma kora skolas direktora Jāņa Ērenštreita rokām Cicerona balvu sabiedrisko attiecību nominācijā saņēma vokālā grupa «Cosmos». Balva grupai piešķirta par veiksmīgu tēla veidošanu Latvijā un ārzemēs.

Cicerona balvu žurnālistikā saņēma laikraksta «Telegraf» biznesa nodaļas vadītājs Andrejs Švedovs. Balva «Telegraf» piešķirta par veiksmīgu «Laventa afēras» izsekojumu. Par Švedovu tika sacīts, ka viņš ir cilvēks, kurš «uzdrošinās pateikt to, ko nepateiks neviens cits».

Konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Sradiņš sacīja, ka jau otro gadu visplašākās diskusijas notiek tieši par politikas kategorijā nominētajiem. Arvien grūtāk kļūstot vienoties par balvas ieguvējiem nacionālajā un lokālajā politikā.

Nacionālajā politikā Cicerona diplomus saņēma Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš par tiesu varas pielietojumu un izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (JL) par finansējuma palielinājumu zinātnei. Cicerona diplomi Endziņam un Druvietei tiks pasniegti, kad amatpersonas atgriezīsies no komandējumiem ārvalstīs.

Nominācijā par starptautisko politiku Cicerona diplomu saņēma Vācijas vēstnieks Latvijā Ekarts Herolds. Diploms viņam piešķirts par atbalstu Latvijas izglītības iestādēm.

Herolds, pateicoties par saņemto diplomu, pārfrāzēja sen zināmo sakāmvārdu: «Runāšana — sudrabs, rīcība — zelts.«

Vēstnieku sveikt bija ieradušies arī Liepājas 5. vidusskolas pārstāvji, kas pauda pateicību par atbalstu skolai.

Lokālās politikas nominācijā Cicerona diplomu saņēma Valkas mērs Vents Armands Krauklis (TP) par «Valkas un Valgas tuvinājumu». Valkas domes priekšsēdētāju bija ieradušies sveikt pārstāvji gan no Valkas, gan Valgas pašvaldībām.

Krauklis norādīja, ka Valka kopā ar Valgu veido pirmo «Eiropilsētu» Latvijā.

Reklāmas nominācijā tika piešķirts tikai Mērfija tituls. Tas pienācās zīmola «Voukkoset» sieviešu higiēnas preču reklāmas kampaņas «Izkrāso pati!» autoriem aģentūrai «Mjau». Aģentūras vārdā balvu pieteicās saņemt kāds apvienības «Jaffa» pārstāvis.

Tā bija pirmā reize septiņu gadu laikā, kad kāds pieteicās saņemt Mērfiju.

Īpašu balvu — modes mākslinieces Elitas Patmalnieces veidotu zemeni — par drosmi un uzdrošināšanos saņēma reklāmas aģentūras «Z.O.O.M.» direktors Ēriks Stendzinieks. Balvu pasniedza bijusī realitātes šova «Talantu fabrika» dalībniece, pirmā strīkere Latvijā Liene Buldure jeb «Zemene».

Cicerona un Mērfija balvas tiek pasniegtas jau septīto gadu, Latvijas Universitātei sadarbojoties ar Zinātņu akadēmiju un Latvijas Žurnālistu savienību.

Cicerona balva tiek pasniegta labākajiem reklāmas, politikas, sabiedrisko attiecību un žurnālistikas pārstāvjiem, kuri ar savu profesionālo darbību veicinājuši sabiedrības saliedētību. Neveiksmīgākajiem tiek piešķirta Mērfija balva.

www.cicerons.lv