Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tallink» gatavs satiksmei starp Rīgu un Stokholmu

Kuģniecības kompānija «Tallink» ir gatava uzsākt regulāru prāmju satiksmi starp Rīgu un Stokholmu jau nākamā gada aprīlī. To, ceturtdien tiekoties ar satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP), apliecinājis kompānijas valdes priekšsēdētājs Ens Pants.

Plānots, ka ikdienas satiksmi nodrošinās divi moderni pasažieru prāmji, kas pārvadātu ap 1500 pasažieru katrs. Par to aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Līdaka.

«Tallink» ir sagatavojusi arī tehniskos parametrus prāmju kustības nodrošināšanai, ar kuriem tiks iepazīstināti ostas pārstāvji. Lai vienotos par konkrētiem pasažieru prāmju līnijas darbības uzsākšanas nosacījumiem, Šlesers veicinās sarunu uzsākšanu starp Rīgas brīvostu un «Tallink».

«Būtiski ir tas, ka līnijas atklāšana tiks pieskaņota lielajam notikumam — 2006. gada pasaules čempionātam hokejā, kas dos vēl vienu impulsu tūrisma biznesa un ar to saistīto pakalpojumu sfēras attīstībai, veidojot Rīgu par Baltijas reģiona tūrisma galvaspilsētu,» norādīja satiksmes ministrs.

Iepriekš Šlesers pauda neapmierinātību ar patlaban līnijā Rīga-Stokholma strādājošā operatora AS «Rīgas jūras līnija» (RJL) darbu, vienlaikus uzsverot, ka viņa vēlme nav nomainīt to ar kādu citu kompāniju.

Savukārt RJL valdes priekšsēdētājs Gatis Kamarūts iepriekš pauda bažas par ārvalstu kompānijai sniegto atbalstu.

Interesi par regulāras pasažieru prāmju satiksmes nodrošināšanu no Rīgas uz Stokholmu izrādījusi arī Somijas kuģniecības kompānija «Silja Line».