Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija kontrabandistiem joprojām ir pievilcīga valsts

Kontrabandistu acīs nelikumīgo darījumu veikšanai Latvija aizvien ir ļoti pievilcīga valsts. Tā uzskata Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors Dzintars Jakāns.

Pēc viņa domām, par to liecina kontrabandas kravu vedēju izdoma preču paslēpšanā un pēdējā laikā atklātais kontrabandas kravu apjoms, kā arī kravu aizturēšanas biežums.

VID ģenerāldirektors ar gandarījumu atzinis, ka viņa vadītā dienesta darbiniekiem, aktīvi sadarbojoties ar citu valsts institūciju pārstāvjiem, izdodas atklāt pārkāpēju viltību un šos pārkāpumus operatīvi novērst.

VID Komunikāciju nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga aģentūrai LETA atgādināja, ka aprīļa beigās un maija sākumā VID novērsis mēģinājumus caur Ventspili tālāk nogādāt aptuveni trīs miljonus dažādu marku cigarešu. Tā kā abi šie mēģinājumi noritējuši pēc vienas shēmas, tas VID ļāvis secināt, ka kontrabandas cigarešu bizness joprojām ir izdevīgs.

Arī ceturtdien vilcienā Sanktpēterburga–Rīga atklātā kontrabandas cigarešu krava ļauj VID secināt, ka no Krievijas vest tur lētāk iepirktās cigaretes un tās pārdot Latvijā joprojām ir izdevīgi, atzina Grīnberga. Viņa gan sacīja, ka ceturtdien atklātais mēģinājums cigaretes ievest nelegāli nebūtu tiešā veidā saistāms ar mēģinājumiem nelegāli vest cigaretes caur Ventspili.

VID bieži atklāj nelielās partijās nelegāli vestas cigaretes, taču par to tiek noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli un tabakas izstrādājumi konfiscēti, jo ievesto cigarešu vērtība parasti nepārsniedz 50 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas un tāpēc nav pamata krimināllietu ierosināšanai.

Lielākās cigarešu kravas pēdējā laikā atklājuši Muitas kriminālpārvaldes darbinieki. Par savdabīgu atzinību cigarešu kontrabandas apkarotājiem uzskatāms arī kāda Latvijā strādājoša cigarešu biznesā iesaistīta uzņēmuma piedāvājums par labo darbu šai VID struktūrvienībai uzdāvināt darbam vajadzīgās ierīces. Grīnberga sacīja, ka VID Muitas kriminālpārvalde gan no dāvinājuma atteikusies.

VID kriminālvajāšanas sākšanai Muitas lietu prokuratūrai nodeva lietu, kas tika ierosināta par aprīļa beigās Ventspilī SIA «Nord Natie Ventspils termināls» atklāto 1,08 miljonu dažādu marku cigarešu kontrabandu.

Savukārt krimināllieta par šogad lielāko kontrabandas cigarešu kravu, kurā nelegāli pārvadāti 2,9 miljoni dažādu marku cigarešu, pagaidām vēl ir Muitas kriminālpārvaldes lietvedībā, un VID neprognozē termiņus, kad šajā lietā varētu lūgt sākt kriminālvajāšanu.