Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DEPO tiks prezentēta filma 9 dziesmas

Šodien, 20. maijā DEPO tiks prezentēta filma 9 dziesmas, kuru izdevums The Guardian nodēvējis par seksuāli visatklātāko filmu britu kino vēsturē. Klubam filma šķita piemērota, lai tās pirmizrādei Latvijā sarīkotu speciālu ballīti, jo tajā redzamas vairāku ļoti labu grupu — Black Rebel Morotcycle Club, The Von Bondies, Elbow, Primal Scream, The Dandy Warhols, Super Furry Animals, Franz Ferdinand uzstāšanās.

Filmas prezentācijā DEPO uzstāsies vairākas Latvijas grupas — Rydgal, Mala, Embrijs, kā arī AXIS no Lietuvas, par muzikālo fonu rūpēsies dj-i Uldis Rudaks un Nora (Naba). Lieki teikt, ka šajā naktī klubā valdīs mūzika, kas līdzīga filmā dzirdamajai.

Rydgal ir jauna grupa, kuras stilu varētu nosaukt par eksperimentālu rokmūziku, dažs labs jau grupu dēvē par Latvijas Radiohead.

MALA ir 3 puišu grupa no Valkas, kura jau iekarojusi autoritāti Latvijas roka scēnā ar savu avangardisko pieeju rokmūzikai. Grupas mūziku varētu salīdzināt ar The white stripes, arī šajā gadījumā ar minimāliem līdzekļiem — saksofonu, ģitāru, bungām rokmūzikai tiek pavērti jauni apvāršņi.

EMBRIJS ir spilgtākā Latvijas grunge grupa. Grupa necenšas kopēt kādu slavenu šī stila grupu un droši var apgalvot, ka viņu mūzikai ir spilgtas individualitātes pazīmes.

AXIS ir jaunākais loceklis no slavenām tradīcijām apvītās Šauļu muzikālās scēnas. Jau no paša sākuma grupa pauda savas simpātijas Britu salā dzimušajai mūzikai.

Pēc spilgtā sākuma un pierakstīšanās Šauļu muzikālajā elitē, grupas locekļi devās apgūt zinības Viļņas augstajās skolās, sakarā ar ko notika būtiskas izmaiņas grupas sastāvā. Tai tika piepulcināti dalībnieki no labākajām Lietuvas grupām — bundzinieks no grunge grupas REQUIEM un basists no grupas SH, tādejādi grupa ieguva profesionāli noslīpētu skanējumu. Šādā sastāvā grupa ierakstīja savu pirmo zināmāko singlu New day, kurš kļuva populārs visā valstī. Šā gada sākumā grupa devās studijā lai ierakstītu daļu no sava pirmā albuma materiāla, tai skaitā radio singlu Alone.

Runājot par grupas mūziku jāatzīst, ka tā ir ieturēta labākajās britpop tradīcijās un var saskatīt zināmu līdzību ar tādām grupām kā Oasis, Franz Ferdinand un The Killers.

Kāds Lietuvas vadošais mūzikas apskatnieks grupu ieskaitījis 2005. gada 9 Lietuvas lielākajās cerībās, minot, ka tai «piemītot pietiekami daudz talanta un ideju lai kļūtu par Lietuvas muzikālās scēnas glābēju».

Jāatzīmē, ka grupa DEPO uzstāsies tikai 3 nedēļas pēc viņu pirmā koncerta DEPO, kurā daudzi grupu atzina par tā vakara labāko grupu, minot, ka viņu izpildītais britpop bijis viens no spilgtākajiem no DEPO sienās dzirdētajiem.