Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers vēlas liberalizēt čarterlidojumu tirgu

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) uzskata, ka Latvijā nepieciešams liberalizēt čarterlidojumu tirgu, nodrošinot vienlīdzīgus apstākļus gan ārvalstu, gan vietējām kompānijām, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Viņš norāda, ka līdz ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) atvērts tirgus ir visu dalībvalstu čārterpārvadājumu kompānijām, taču ES valstu iekšējais tirgus joprojām tiek strikti regulēts attiecībā uz trešo valstu pārvadātājiem.

Lai Latvijā mainītu šo situāciju, pēc Šlesera domām, jāpanāk vienošanās ar valstīm, kuru pārstāvētās aviokompānijas ir ieinteresētas veikt lidojumus uz Latviju un atpakaļ, vienlaikus nenostādot sliktākā situācijā vietējos pārvadātājus.

Ministrs ir gatavs sekmēt sarunas ar visām ieinteresētajām valstīm, lai no nākamā gada starpvaldību līmenī garantētu vienādus nosacījumus gan to valstu pārvadātājiem, kuri izteiks vēlmi darboties Latvijas vietējā tirgū, gan tām Latvijas aviosabiedrībām, kuras vēlēsies lidot uz šīm valstīm un no tām.

Šlesers aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka šādu vienošanos izdosies panākt gan ar Tunisiju, gan ar Turciju, gan ar citām valstīm. Vienošanās, pēc viņa domām, jāpanāk šogad, lai no nākamā gada Latvijas iedzīvotāji varētu izmantot citu valstu aviokompāniju piedāvātos čarterlidojumus. Viņš uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības ne tikai uz pieejamiem, bet arī uz drošiem un kvalitatīviem gaisa pārvadājumiem. SM esot jābūt pārliecībai, ka arī trešās valstis attiecībā uz tajās reģistrētām kompānijām īstenos adekvātu pārvadātāju uzraudzību un kontroli.

Komentējot tūrisma operatoru kompānijas «Novatours» pārmetumus ministrijai, Šlesers norādīja, ka kompānijas rīcību uzskata par nekorektu. Tomēr viņš aicina par šo situāciju neradīt ažiotāžu un uztvert to ar mieru. Viņš pauda neapmierinātību, ka «Novatours» pie ministra vērsās tikai pēc tam, kad problēma tika plaši apspriesta plašsaziņas līdzekļos. Nopietnas kompānijas, pēc ministra domām, tā nerīkojas.

Vienlaikus Šlesers uzsvēra, ka iepriekš ar šādiem pieprasījumiem no citu valstu aviokompānijām nav sastapies. Pēc viņa teiktā, ir daudz valstu, kas nav atvērušas čarterlidojumu tirgu bez divpusējās vienošanās, tādēļ arī Latvijai šādas vienošanās, viņaprāt, ir jāpanāk.

LETA jau ziņoja, ka «Novatours» bija sagatavojusi jaunu atpūtas programmu — sadarbībā ar Tunisijas aviokompāniju «Karthago Airlines» bija plānots sākt tiešos čarterreisus no Rīgas uz Tunisijas lidostu «Monastir». Tomēr SM Aviācijas departaments atteicās izsniegt atļauju «Karthago Airlines» lidmašīnai nolaisties Rīgā.

«Novatours» lūdza Šleseru pārskatīt SM Aviācijas departamenta lēmumu. Kompānija uzskata, ka šis lēmums ierobežo konkurenci. Patlaban tiek gaidīta ministra atbilde. Ja tā būs negatīva, «Novatours» varētu vērsties ne tikai Latvijas tiesā, bet arī starptautiskā tiesā, jo tūrisma kompānijai esot radušies «diezgan lieli zaudējumi, kas mērāmi desmitos tūkstošu latu».