Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par gada labāko radioraidījumu atzīts Latvijas Radio raidījums

Vakar Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) gadskārtējo prēmiju par gada labāko radioraidījumu piešķīra Latvijas Radio raidījumam «Krustpunktā par slepkavību Ventspilī», aģentūru LETA informēja NRTP Informācijas centra vadītāja Vita Ivaškeviča.

Par Gada radiožurnālistu kļuva Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons.

Labākā radioprogrammu vadītāja titulu ieguva SIA «RNR LTD» raidījuma «Meždu pročim» vadītāji Andrejs Garkavi un Tatjana Čerkovska, savukārt par gada labāko muzikālo radioprogrammu vadītāju atzīta Latvijas Radio raidījumu «Mākslinieka darbistabā», «Mūzikas jaunumu apskats», «Klasikas panorāma — Kaķi» vadītāja Gunda Vaivode.

Radio skaņu režisora balvu ieguva Latvijas Radio skaņu režisore Rasmīte Daņiļevska, bet par gada labāko radio skaņu operatoru atzīts Latvijas Radio operators Renārs Šteimanis.

Par labāko informatīvi dokumentālo vai analītisko raidījumu atzīts Latvijas Radio raidījums «Cīņa ar opozīciju» un «Čečenijas farss».

Gada mākslinieciskā raidījuma titulu ieguva Latvijas Radio «Radioteātra» raidījums «Privātā reportāža».

Gada izklaides raidījums šogad ir «Radio SWH» raidījums «Reiterēteršovs «Modināšana»», savukārt labākais bērnu un jaunatnes raidījums — Latvijas Radio raidījums «Svētdienas skola».

Balvu par labāko reģionālo radio ziņu raidījumu saņēma «Rietumu radio ziņas», savukārt par labāko raidījumu vadītāju tika atzīts Iļja Solovjovs no «Radio Imanta».

Nominācijā par mūža ieguldījumu radio balvu saņēma Maigonis Ozols.

Jau ziņots, ka šogad NRTP konkursam par gadskārtējām prēmijām radio un televīzijā pieteicās 23 raidorganizācijas un producentu grupas, aģentūru LETA iepriekš informēja NRTP.

Radio kategorijā NRTP saņēma 88 pieteikumus, bet televīziju kategorijā — 149 pieteikumus. Šogad pieteikumu bija vairāk nekā pērn.

Konkursa žūrijā bija nu jau bijušais NRTP priekšsēdētājs Imants Rākins, NRTP locekļi Aivars Berķis, Imants Skrastiņš, Ingrīda Brigita Stroda un Una Ulme-Sila, mākslinieks Andris Freibergs, Latvijas Institūta direktors Ojārs Kalniņš, žurnāliste Gunita Berķe, operators, Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzējs Alvils Indriksons un skaņu režisors Kārlis Pinnis.

LETA jau ziņoja, ka NRTP šogad astoto gadu pēc kārtas ir izsludinājusi konkursu par gadskārtējām prēmijām radio un televīzijā. Tā mērķis ir veicināt Latvijas televīziju un radio, neatkarīgo producentu un to grupu profesionālo un radošo aktivitāti, par kvalitātes kritērijiem izvirzot augstvērtīgu veikumu attiecīgajā nozarē vai žanrā.