Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas ekspremjers: Krievija pārvēršas par Austrumvāciju

Kremļa īstenotās reformas Krievijas politisko skatuvi padara tikpat nedzīvu, kā kādreiz bija Austrumvācijā, un tiem, kas tic demokrātijai, ir jāapvienojas un jācīnās pret pārmaiņām, ceturtdien paziņoja bijušais Krievijas premjerministrs Mihails Kasjanovs.

Viņš pavēstīja, ka pret pārmaiņām jācīnās tagad, lai demokrātiem būtu kādas izredzes 2007. un 2008. gadā paredzētajās vēlēšanās.

«Valsts dodas nepareizajā virzienā, un šīs kustības ātrums palielinās. Šī kustība kaitē Krievijas Federācijas sociālajai un ekonomiskajai attīstībai,» žurnālistiem paziņoja Kasjanovs. «Tas ir kā Austrumvācija. Tas ir nepieņemami.»

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien parakstīja vēlēšanu reformu likumu, saskaņā ar kuru parlamentā vairs nevarēs ievēlēt kandidātus tieši, bet tikai no partiju sarakstiem.

Šīs izmaiņas seko pēc Putina lēmuma likvidēt tiešās apgabalu gubernatoru vēlēšanas, kas, pēc viņa teiktā, bija nepieciešams, lai radītu spēcīgāko centrālo varu.

«Praksē tā ir padomju struktūras atjaunošana ar valsts kapitālisma elementiem,» sacīja Kasjanovs. «Esmu pārliecināts, ka sabiedrībai un visiem demokrātiskajiem spēkiem ir jāapvienojas šodien, kamēr ir laiks.»

Kasjanovs paziņojis, ka varētu kandidēt uz valsts prezidenta amatu 2008. gadā, kad beigsies prezidenta Vladimira Putina pilnvaru termiņš.

Putins pirms gada dažas dienas pirms prezidenta vēlēšanām viņu atbrīvoja no amata, lai tajā ieceltu daudz piekāpīgāko Mihailu Fradkovu.