Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī policija saskata mašīnista vainu vilcienu sadursmē

Dzelzceļa transporta speciālistu ekspertīzes sākotnējie rezultāti ļaujot secināt, ka atbildība par 2. februāra traģisko vilcienu katastrofu Rīgā jāuzņemas elektrovilciena mašīnistiem.

Šie secinājumi atkārto tehniskās inspekcijas informāciju, ka sadursme notikusi nevis dzelzceļa tehnisko problēmu, bet mašīnistu dēļ. Viens no viņiem avārijā gāja bojā.

Rīgas Tehniskās universitātes Dzelzceļa transporta institūta vadītājs Pēteris Balckars «Neatkarīgajai» pastāstīja, ka Valsts policijas pasūtītā ekspertīze vēl nav noslēgusies, bet jau tagad varot secināt, ka tās rezultāti būs līdzīgi Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas izmeklēšanā atklātajiem. «Mēs vairākkārt pētījām notikumu vietu, pārbaudījām Latvijas dzelzceļa izmantoto tehniku un modelējām pašu avāriju. Ekspertīzē atklājām, ka tehnika šajā katastrofā nav bijusi pie vainas.

Tādēļ jāpiekrīt tehniskās inspekcijas slēdzienam, ka vilcienu avārijā var vainot mašīnistu brigādi,» sacīja P. Balckars.

Dzelzceļa transporta institūta speciālisti izdzīvojušo mašīnistu Sergeju Ribačoku nav pratinājuši, to atstājot likumsargu ziņā. Nākamnedēļ ekspertīzes slēdzienu institūts nodos Valsts policijai, kas lems par lietas virzīšanu.

Kopš aprīļa, kad vienīgajam par vilcienu katastrofas izraisīšanu aizdomās turētajam — S. Ribačokam — noteica tikai liecinieka statusu, citi aizdomās turamie šajā lietā nav atrasti. Valsts policijas preses sekretāre Ieva Zvīdre «Neatkarīgajai» skaidroja, ka S. Ribačoka tālāko likteni noteiks policijas pasūtītās ekspertīzes rezultāti, bet, kamēr tā nav oficiāli noslēgusies, turpmāko lietas izmeklēšanas gaitu prognozēt nevar.

Kā «Neatkarīgā» jau rakstīja, Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas izmeklēšanas rezultāti iepriekš liecināja par vilciena Lielvārde–Rīga brigādes atbildību vilcienu katastrofā. Inspekcija secināja, ka sadursmi izraisīja elektrovilciena mašīnistu brigādes rīcība, kurā konstatēti vairāki pārkāpumi. Vilcienu sadursmē bojā gāja četri cilvēki, gandrīz 30 cilvēku guva dažādas traumas.

Jāatgādina, ka tūlīt pēc katastrofas gan Latvijas dzelzceļa vadītājs Andris Zorgevics, gan satiksmes ministrs Ainārs Šlesers apgalvoja, ka notikušajā vainojams vilciena mašīnists. Tobrīd S. Ribačoku ugunsdzēsēji vēl grieza ārā no vilciena vraka. Vairākas dienas pēc katastrofas mašīnists intervijā žurnālistiem neatzina savu vainu notikušajā.