Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB ierosina krimināllietu par alkohola ekspertīžu rezultātu viltošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu saistībā ar alkohola ekspertīzes veikšanu, portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

Aizdomās par alkohola ekspertīzes slēdziena viltošanu tiek turētas trīs Narkoloģijas valsts aģentūras darbinieces, savukārt aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu — Ceļu policijas darbinieks.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka kāda persona izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu, atrodoties alkohola reibumā. Notikuma vietā autovadītājam konstatēja 2,12 pirmajā un 1,95 promiles otrajā pārbaudes reizē. Tomēr persona nepiekrita Ceļu policijas darbinieku veiktajiem mērījumiem un devās uz Narkoloģijas valsts aģentūru, lai veiktu ekspertīzi. Vienlaikus kāds Ceļu policijas darbinieks sazinājās ar NVA darbiniecēm un vienojās, ka pārbaudes laikā personai tiks fiksēts būtiski mazāks mērījums — mazāk nekā viena promile. Par to ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs NVA darbiniecēm samaksāja 50 latu.

Kaut gan sākotnēji vainīgajai personai administratīvā pārkāpuma lietā tika uzlikts naudas sods 350 latu apmērā un atņemtas vadītāja tiesības uz 20 mēnešiem, NVA veiktās ekspertīzes viltošanas dēļ sods tika būtiski samazināts — 150 latu un tiesību atņemšana uz sešiem mēnešiem.

Trim NVA darbiniecēm un Ceļu policijas darbiniekam piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 318. panta pirmās daļas un 275. panta otrās daļas.