Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārlielupes cietumā no brokastīm atteikušies 275 ieslodzītie

Šorīt Pārlielupes cietumā no brokastīm atteikušies 275 ieslodzītie, tā paužot savu nepatiku pret naktī veikto pārbaudi kādas cietuma autoritātes kamerā, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) pārstāvis Kārlis Seržants.

Savukārt kāds ieslodzītais telefonsarunā aģentūrai LETA pastāstīja, ka šorīt Pārlielupes cietumā aptuveni 600 ieslodzītie atteikušies no brokastīm, protestējot pret cietuma apsargu naktī veiktajām pārbaudēm. «Iepriekš viņi kameru pārmeklēšanu rīkoja dienas laikā, bet pēdējā laikā mūs modina nakts vidū, izmet no guļvietām, meklē mobilos telefonus,» stāstīja anonīmais zvanītājs. Atsevišķi cilvēki tiekot aizvesti uz citām kamerām.

«Mums ir jāceļas plkst. 7, un šā noteikuma neievērošana ir pārkāpums, kas mazina iespējas tikt atbrīvotiem pirms termiņa,» savu sašutumu skaidroja ieslodzītais. Viņš apgalvoja, ka apsardze provocējot ieslodzītos uz konfliktiem, sakot, ka «varat rakstīt, kam gribat, mums par to nekas nebūs». Cietumnieki plānojot turpināt badastreiku, lai panāktu iejūtīgāku cietuma darbinieku attieksmi.

Seržants pastāstīja, ka vakar īsi pēc pusnakts, saņemot operatīvo informāciju, ka kādā kamerā atrodas mobilais tālrunis, cietuma darbinieki veikuši pārbaudi. Ieslodzītais, pretēji iekšējās kārtības noteikumiem, vēl pēc pusnakts sēdējis nenoģērbies savā gultā. Kad viņam likts piecelties, uz grīdas izkritis mobilais tālrunis. Tas piederot kādai zonas autoritātei, kurš jau naktī draudējis ar ieslodzīto badastreiku.

Šonakt pārbaudes laikā lielā gaisma nemaz neesot ieslēgta, lai netraucētu pārējo ieslodzīto naktsmieru. Pārbaudē izmantoti kabatas lukturīši.

Seržants sacīja, ka vidēji katru dienu visos Latvijas cietumos tiek atrasti un konfiscēti trīs četri mobilie tālruņi. Vakardiena bijusi «īpaši veiksmīga» šajā jomā.

Centrālcietumā pienesumā vakar džinsa bikšu kabatu apakšmalās atrasti 22 iepakojumi ar nezināmas izcelsmes pulveri. Šajā pašā cietumā kādā kamerā atrasts ieslodzītais nezināmu vielu reibumā. Zem šā ieslodzītā gultas matrača atrasts pulveris un piecas tabletes.

Brasas cietumā televizorā atrasts noslēpts mobilais tālrunis. Valmieras cietumā divos pasta sūtījumos atrastas narkotikas. Vēl Valmieras cietumā vakar atrasti divi mobilo tālruņu akumulatori. Jēkabpils cietumā arī atrasts mobilais tālrunis.

Pārlielupes cietumā līdz pusnaktij vakar atrastas sešas mobilo tālruņu priekšapmaksas kartes, mobilais tālrunis un trīs to lādētāji.