Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kailiju operēs šonedēļ

Austrāliešu dziedātājas Kailijas Minogas veselības problēmas (viņai konstatēts krūts audzējs) šonedēļ kļuvušas par vienu no visvairāk apspriestajiem tematiem pasaulē. Viņas interneta mājas lapa uzkārusies, jo nevar tikt galā ar daudzajiem pieprasījumiem, atbalstu viņai izsaka ne tikai mūzikas cienītāji, bet arī kolēģi un pat premjerministri.

36 gadus vecās popdīvas menedžeris Terijs Bleimijs vakar izplatītajā paziņojumā vēstīja, ka Kailijai tiek veiktas medicīniskās pārbaudes Melburnā, viņa tiekot gatavota operācijai, kuru Melburnas Kabrīni slimnīcā veiks viens no Austrālijas labākajiem ķirurgiem. Līdz šim veiktās pārbaudes liecina, ka krūts audzējs nav paspējis izplatīties.

Pati Minoga, kas pēdējās dienas pavada kopā ar savu draugu franču aktieri Olivjē Martinesu, vecākiem Ronu un Kerolu un brāli Brendanu (māsa Danija, kas arī ir dziedātāja, vakar bija ceļā no Londonas uz Melburnu), jau pateikusies faniem par sniegto atbalstu. «Mani sirsnīgākie paldies neiedomājamajam skaitam cilvēku, kas bija sūtījuši mīlestības un atbalsta apliecinājumus pēdējo divu dienu laikā,» aģentūra AFP citē dziedātājas paziņojumu.

Atbalsta vēstules Minogai nosūtījuši arī Pīts Votermens (producents, kas viņai palīdzēja karjeras sākumā), bijušais draugs Džeisons Donovans, sers Eltons Džons, Ronans Kītings un arī Austrālijas premjerministrs Džons Hovards. Menedžeris stāstījis, ka daudzi cilvēki meklējot iespēju Kailijai nosūtīt ziedus vai kartītes, taču, atsaucoties uz pašu dziedātāju, sacījis, ka būtu vērtīgāk, ja viņi tā vietā dziedātājas vārdā nosūtītu nelielu ziedojumu pretvēža atbalsta kampaņai ([s:7504]).

Minogas karjeras laikā pārdoti aptuveni 40 miljoni viņas albumu eksemplāru, taču liekas, ka viens no viņas populārākajiem hitiem joprojām ir un paliek «I Should Be So Lucky», kas poptabulu pirmajās vietās ielēca 1988. gadā. Viņas mūzika gan vairāk populāra ir dzimtajā Austrālijā un Vecajā pasaulē, savukārt pasaules lielākajā mūzikas tirgū — Amerikā — panākumi nav bijuši tik izcili. Lielbritānijā viņas 37 dziesmas iekļuvušas pirmajā desmitniekā (pēdējais hits «Giving You Up» sasniedza sesto vietu), savukārt ASV panākumi ir krietni mazāki — 2002. gadā «Can’t Get You Out Of My Head» sasniedza trešo vietu, tāpat viņa saņēmusi «Grammy» balvu deju mūzikas nominācijā, atgādina «BBC».

Pēdējā laikā dziedātāja apceļoja pasauli turnejā «Showgirls», taču tagad koncertus Austrālijā un Āzijā nācies atcelt — uz cik ilgu laiku, nav zināms, taču zināms, ka Kailija atteikusi piedalīšanos Gastonberijas festivālā 26. jūnijā. Minoga optimistiski sacījusi: «Ceru, ka viss beigsies labi un es drīz pie jums atgriezīšos.»

Jāatgādina, ka slavenības pēdējā laikā nereti neslēpj, ka ir smagi slimas, un šādā veidā, lai cik ciniski tas arī skanētu, spodrina savu tēlu un popularitāti. Piemēram, amerikāņu dziedātāja Anasteiša, kas ar krūts audzēju saslima 29 gadu vecumā, gadu vēlāk atgriezās uz skatuves un savā jaunajā albumā iekļāva DVD, kurā aizkustinoši bija demonstrēts, kā viņa gatavojas operācijai, pārdzīvo utt.

Arī amerikāņu riteņbraucējs Lānss Ārmstrongs diez vai būtu tik populārs, ja ikvienam nebūtu zināms, ka savulaik viņa dzīvība karājās mata galā asins vēža dēļ. Faktu, ka, ārstējot šo slimību, viņš, visticamāk, lietojis preparātus, ko var definēt kā dopingu, neviens, atskaitot viņa tiešos konkurentus, necenšas afišēt.

Bet, runājot par krūts audzēju, ar to parasti saslimst gados vecākas sievietes. Piemēram, bijušā bītla Pola Makartnija sievai 1995. gadā, kad viņai bija 53 gadi, tika diagnosticēts krūts vēzis, bet pēc trim gadiem viņa mira. Dastijai Sprigfīldai vēzis tika konstatēts 1994. gadā, un viņa mira pēc pieciem gadiem. Ar krūts vēzi sirgusi arī bijusī ASV pirmā lēdija Nensija Reigana, britu aktrise Linna Redgreiva (tagad viņa ir pilnībā atveseļojusies), bijusī ASV pirmā lēdija Betija Forda, kas 1974. gadā kļuva par pirmo slavenību, kas publiski apsprieda savu slimību.