Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas peldvietās ūdens tīrs

Šogad veiktās pirmās jūras ūdens kvalitātes analīzes apliecina, ka Jūrmalas peldvietās ūdens ir tīrs. Brīvdienās atpūtnieki droši var doties uz Jūrmalu un peldēties visās 11 Jūrmalas peldvietās, ja vien nebaida ūdens vēsums, portālu «Apollo» informēja Jūrmalas pilsētas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā speciāliste Veronika Ramāne.

Ūdens kvalitāte Rīgas līcī un konkrēti Jaunķemeros, Kauguros, Vaivaros, Asaros, Mellužos, Pumpuros, Dubultos, Majoros, Dzintaros, Bulduros un Lielupē, kur ir Jūrmalas peldvietas, atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 300 2. pielikuma vēlamajām prasībām pēc mikrobioloģiskajiem un fizikāli ķīmiskajiem rādītājiem.

Ūdens kvalitāti apliecina pārskats, ko Jūrmalas pilsētas Dome saņēmusi no valsts aģentūras «Sabiedrības veselības aģentūra» Tukuma filiāles.   

Arī šogad virs Majoru un Bulduru peldvietām plīvos Eiropas Zilais karogs, apliecinot pludmales atbilstību Eiropas standartiem un labu ūdens kvalitāti. Jūrmalas pilsētas Dome gādā, lai tāds pats serviss un kārtība būtu arī visā pārējā 32 kilometrus garajā pludmalē.

Ūdens kvalitāti divas reizes mēnesī visās peldvietās Latvijā, arī Jūrmalā, pārbauda pēc valsts pasūtījuma. Savukārt Jūrmalas pilsētas Dome par saviem līdzekļiem jau sesto gadu veiks alternatīvas ūdens analīzes tajās nedēļās, kurās nenotiek valsts finansētās pārbaudes. Līgums noslēgts ar valsts aģentūras «Sabiedrības veselības aģentūra» Tukuma filiāli. Tas paredz, ka, sākot ar maiju, līdz pat septembra sākumam peldūdens analīzes tiks ņemtas visās 11 Jūrmalas peldvietās — divas reizes mēnesī. Tātad kopīgiem spēkiem peldūdens atbilstība normām Jūrmalas peldvietās arī šogad tiks pārbaudīta katru nedēļu.