Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Inese Galante: Džezs Dzintaros

Latvijas mūzikas panorāmas rats pamazām iegriežas vasaras sezonā — Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ziemas sezonu jau noslēdzis, opera gatavojas Rīgas Operas festivālam jūnijā, arvien vairāk afišās lasām par koncertiem brīvdabas koncertzālēs.

Sestdien, 21. maijā plkst. 18, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, paredzēts sezonas atklāšanas koncerts, par kura norisi rūpējas Hermaņa Brauna fonds. Turklāt arī tad, ja laiks nelutinās ar saules stariem, ausis patīkami sildīs koncerta programma — fragmenti no mūzikliem un džeza kompozīcijas izcilu mākslinieku izpildījumā.

Dzintaru koncertzāli ar vasarīgiem ritmiem piepildīs leģendārais Oļega Lundstrēma orķestris kopā ar krievu pianistu Denisu Macujevu un solistiem Inesi Galanti un Intaru Busuli.

Katram no koncerta dalībniekiem ir savs stāsts par tā saucamo vieglo mūziku, lai gan šis termins ir ārkārtīgi pretrunīgs. Operdziedātāja un brīvmāksliniece I. Galante ik gadu izbrīvē laiku koncertēšanai Latvijā, un ļoti pozitīva sadarbības prakse vērojama dziedātājas attiecībās ar Hermaņa Brauna fondu un tā direktori Innu Davidovu.

Kādam varbūt šķitīs dīvaini, ka I. Galante piedalīsies pasākumā, kura afišās rakstīts Vieglās mūzikas koncerts, taču satraukumam nav pamata. Dziedātājas dziļi emocionālais sniegums, dzidrais un reizē samtainais tembrs ir vokālās mākslas pērle arī džeza mūzikā.

Pagājušajā vasarā I. Galante Dzintaru koncertzālē muzicēja kopā ar holandiešu saksofonistu Henku van Tvillertu, kur it kā neparastā koncertprogrammā demonstrēja lielisku balss un saksofona dialogu dažādu laikmetu un stilu repertuārā, pārsteidzot gan zvērinātus akadēmiskās mūzikas patriotus, gan laikmetīgos liberāļus.

Rītdienas koncertā I. Galante nedziedās nevienu klasisku operas āriju, toties dāvās publikai plašu programmu no pazīstamiem mūzikliem, parādot sevi citā ampluā, nekā lielākā daļa publikas mākslinieci pieradusi redzēt. Turklāt dziedātājas skatuves partneris būs jaunais un talantīgais vairāku džeza konkursu laureāts un šova Kabarē zvaigzne I. Busulis, kuram piedalīšanās šajā koncertā būs ne tikai liels gods, bet arī ļoti atbildīgs un nopietns uzdevums.

Viens no atslēgas vārdiem džeza programmā būs džeza leģenda Djūks Elingtons, par kura muzikālo novitāšu iedzīvināšanu Krievijas mūziķu aprindās Oļega Lundstrēma orķestrim piešķirta Ņujorkas afroamerikāņu kluba Leonardo Zelta zvaigzne.

Līdz pat mūsu dienām Lundstrēma orķestris Krievijā un pasaulē nozīmē augstākās proves bigbenda džezu un vairāk nekā piecu paaudžu džeza mūziķu skolu. Lundstrēma orķestris ir visilgāk spēlējošais bigbends. Tas darbojas kopš 1934. gada, bet šobrīd diriģenta Georgija Garanjana vadībā.

Sezonas atklāšanas koncerts Dzintaros sola patīkamu pārsteigumu džeza un mūziklu cienītājiem ar augstas kvalitātes māksliniecisko sniegumu lieliskas profesionālu mūziķu komandas izpildījumā.

Un varbūt tieši Dzintaru koncertā šogad pirmoreiz sajutīsim vasaru!