Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP sola būt kategoriska pret prostitūcijas legalizāciju Rīgā

Latvijas Pirmās partijas (LPP) Rīgas Domes (RD) frakcija kategoriski iebilst pret jebkādām Rīgas Domes, tās struktūrvienību un komiteju darbībām, kas vērstas uz iespējamu prostitūcijas legalizāciju Rīgas pilsētas teritorijā, portālu «Apollo» informēja Edgars Vaikulis, LPP preses sekretārs.

LPP deputāti nav pārstāvēti Rīgas Domes Drošības un kārtības jautājumu komitejā, taču frakcija neatbalstīs iniciatīvas, ar kurām tiktu legalizēta šī pēc būtības noziedzīga darbība, ja šādi jautājumi nonāktu līdz izlemšanai Rīgas Domē.

«Kā cilvēks, kurš pārstāv konservatīvus uzskatus un par augstāko vērtību uzskata ģimeni, es nepiekritīšu jebkādai pragmatiskai pieejai, kas prostitūciju padara par pašvaldības atbalstītu rūpalu. Noteikti atradīsies cilvēki, kas šādu attieksmi dēvēs par slēpšanos no problēmas. Taču mēs uzskatām, ka tā vietā, lai «sakārtotu» šo darbības sfēru, pašvaldībai jāpiedāvā alternatīvas, lai cilvēki, kas kādu apstākļu dēļ spiesti nodarboties ar prostitūciju, varētu atrisināt šo dzīves traģēdiju un atrast cilvēka cienīgu nodarbošanos. Nodrošināt attiecīgas sociālas programmas noteikti ir Rīgas Domes spēkos,» LPP frakcijas viedokli pamato frakcijas priekšsēdētājs Juris Lujāns.

Viņš arī norāda, ka pašvaldības mēģinājumi noteikt tā dēvētās «sarkano lukturu ielas», lai it kā uzlabotu prostitūcijas kontroli, nedos vēlamo rezultātu, jo neliegs piedāvāt seksuālus pakalpojumus jebkur citur pilsētā. «Grūti arī iedomāties to cilvēku reakciju, kas uzzinās, ka ar Rīgas Domes lēmumu turpmāk pie viņu mājas durvīm atradīsies legāla prostitūtu pulcēšanās vieta. Mēs esam pret šādiem lēmumiem. Mūsu pozīcija koalīcijas partneriem un citiem deputātiem ir labi zināma,» akcentē J. Lujāns.

Savukārt tiem, kas organizē prostitūciju, un citiem krimināliem elementiem jāpiemēro kriminālatbildība, kāda Krimināllikumā arī ir paredzēta, uzskata LPP.