Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP: par priekšvēlēšanu ierobežojumu pārkāpumiem ir atbildīgs JL

Partija «Jaunais laiks» (JL) ir galvenā atbildīgā par daudzajiem priekšvēlēšanu ierobežojumu pārkāpumiem pirms aizvadītājam pašvaldību vēlēšanām, uzskata Saeimas Tautas partijas (TP) frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš.

Pēc Lagzdiņa domām, JL «populistiskais ierosinājums» noteikt priekšvēlēšanu izdevumu griestus un citi pērn noteiktie ierobežojumi ir galvenais iemesls daudzajiem vēlēšanu likuma pārkāpumiem, uz kuriem norādījis sabiedriskās politikas centrs «Providus» un citas nevalstiskās organizācijas.

Spēkā esošais finanšu kontroles mehānisms faktiski nedarbojas un par to atbildība ir jāuzņemas JL, aģentūrai LETA sacīja Lagzdiņš.

«[JL priekšsēdētāja Eināra] Repšes vadītās valdības laikā vēlēšanu likums vienkārši tika «izvarots»,» sacīja TP pārstāvis. «Jau tolaik TP brīdināja, ka ieviešot vēlēšanu likuma grozījumus, būs lielas problēmas ar partiju finanšu kontroli,» sacīja politiķis, atbildot uz jautājumu, vai TP nedomā, ka būtu jāpastiprina sodi par pieļautajiem partiju pārkāpumiem.

TP ir pret vēl lielāku ierobežojumu un sodu noteikšanu. «Tieši otrādi — būtu jānoņem absurdais ierobežojums, cik viena persona drīkst ziedot savai partijai,» uzskata Lagzdiņš. Neskatoties uz pārmetumiem, TP pašreiz nedomājot iesniegt priekšlikumus, aicinot atceltu griestus partiju tēriņiem.

Esošo problēmu risinājums, pēc TP pārstāvja domām, ir jāpiedāvā JL.