Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Greenpeace» protestē pret «Latvijas kuģniecības» tankkuģa ienākšanu Paldiski ostā

Vides aizstāvju organizācija «Greenpeace» piektdien aicināja Igaunijas amatpersonas neielaist Paldiski ostā «Latvijas kuģniecībai» (LK) piederošu tankkuģi ar Libērijas karogu, kuram nav obligātā dubultā korpusa, ziņo «Eesti Paevaleht Online».

Kuģis «Lielupe» tomēr piektdien ienācis Paldiski ostā, un to pārbaudījusi Igaunijas Vides aizsardzības inspekcija, atzīstot to par prasībām atbilstošu, jo tas pārvadā benzīnu.

«Greenpeace» norāda, ka 1979. gadā ražotais tankkuģis «Lielupe» ir vienkorpusa kuģis. LK Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska aģentūrai LETA norādīja, ka kuģis atbilst visām starptautiskajām prasībām, kādas ir tā dokumentācijā.

Kuģim ir stiprinātais korpuss, lai varētu pārvadāt vieglos naftas produktus, piemēram, benzīnu, ko kuģis arī transportē. Vides aktīvistu aktivitātes Ozoliņa-Tumanovska saista ar emocijām, jo kuģa tehniskais stāvoklis, neskatoties uz tā vecumu, esot labs. Tāpēc neesot nekādu bažu, ka «Lielupe» varētu nodarīt kādu kaitējumu videi.

Saskaņā ar ANO Starptautiskās Jūrniecības organizācijas (IMO) noteikumiem, kas stājās spēkā šā gada aprīlī, jēlnaftas, mazuta un eļļas transportēšana līdz 1982. gadam būvētos vienkorpusa tankkuģos ir aizliegta. Tomēr šis aizliegums neattiecas uz degvielas transportu.

«Mēs aicinām Igaunijas valdību aizliegt tankkuģim «Lielupe» ieiet Paldiski ostā,» teica «Greenpeace» jūras biologs Sari Tolvanens.

Pēc apdrošināšanas kompānijas «Lloyds» datiem, tankkuģis «Lielupe» būvēts 1979. gadā un tā bruto tonnāža ir 39 870 tonnas.

Tankkuģis pirms ierašanās Paldiski ostā piestāja Mūgā, kur tajā tika iekrauti 12 000 tonnu benzīna. Paldiski ostā tankkuģī «Lielupe» tiks iekrauti vēl 18 000 tonnu benzīna, kuru tas nogādās uz Roterdamu.