Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kobliņecam piespriež divus gadus cietumā un apcietina tiesas zālē

Augstākā tiesa piektdien krāpšanā apsūdzētajam uzņēmējam Igoram Kobliņecam piesprieda divu gadu cietumsodu un apcietināja viņu tiesas zālē.

Kobliņecs krāpšanā apsūdzēts krimināllietā saistībā ar jahtkluba «Vikings» privatizāciju, aģentūru BNS informēja tiesas preses sekretāres pienākumu izpildītāja Ilze Eida.

Augstākā tiesa Kobliņecu sodīja ar divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Iepriekš Rīgas apgabaltiesa (RAT) Kobliņecam piesprieda 200 minimālo mēnešalgu jeb 16 tūkstošu latu sodu un mantas konfiskāciju.

Kobliņeca grāmatvedei Irinai Grigorjevai tiesa nemainīja iepriekš RAT piespriesto20 minimālo mēnešalgu (1600 latu) naudas sodu.

Kobliņecu un Grigorjevu vaino krāpšanā sevišķi lielos apjomos saistībā ar jahtkluba «Vikings» privatizāciju, kuras dēļ nodarīti vairāk nekā 90 000 latu lieli zaudējumi.

Rīgas apgabaltiesa pērn spriedumā norādīja, ka Kobliņeca un Grigorjevas vaina pilnībā pierādīta, lai gan viņi abi vainu neatzina.

Apsūdzībā teikts, ka Kobliņecs un Grigorjeva veica krāpnieciskas darbības, lai vispirms nomātu un pēc tam iegūtu īpašumā gandrīz 7000 kvadrātmetru zemes, uz kuras atrodas «Vikings» un vēl dažas ēkas.

Abus tiesājamos vaino arī rīcībā, kas pretēja sabiedriskās organizācijas «Vikings» citu dalībnieku interesēm un izdarīta bez valdes piekrišanas.

RAT spriedumā norādīja, ka Kobliņecs ar Grigorjevas atbalstu viltojis sabiedriskās organizācijas «Vikings» valdes sēdes protokolu, tajā norādot, ka Grigorjevai ir tiesības ne tikai ierakstīt kluba īpašumu zemesgrāmatā, bet arī atsavināt zemi. Pēc tam noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līgums, kurā klubu pārstāvēja Grigorjeva, bet īpašumu iegādājies SIA «Vikings», kura vienīgais dibinātājs un īpašnieks bijis Kobliņecs.

Rīgas apgabaltiesa neticēja Kobliņeca teiktajam, ka viņš rīkojies organizācijas interesēs un vēlāk vēlējies SIA «Vikings» iegūtās ēkas un zemi atdot atpakaļ klubam.

Spriedumā teikts, ka abu vaina pierādīta ar ekspertu atzinumu par valdes sēdes protokola bojājuma rašanos. Šajā protokolā izdedzis caurums tieši tajā vietā, kur teikts par tiesībām atsavināt zemi. Grigorjeva tiesā paskaidroja, ka caurums radies, jo uz lapas uzkritusi cigarete. Eksperti tam nepiekrita un norādīja, ka caurums radies, lapai vairākas reizes pieskaroties ar gruzdošu cigareti.

Krāpniecībā saistībā ar jahtkluba privatizāciju Kobliņecu vainoja viņa biznesa partneri uzņēmēji Vasīlijs Meļņiks un Ēriks Kaža. Meļņiks iesniedza prasību tiesā par goda un cieņas aizskaršanu, un Augstākā tiesa no Kobliņeca piedzina 10 000 latu par labu Meļņikam.

Kobliņecs plašāku slavu ieguva pēc uzbrukuma viņa vadītajam džipam Jūrmalā 2002. gada sākumā. Toreiz Kobliņecs necieta, taču uzņēmējs apgalvoja, ka uzbrukuma organizēšanā viņš tur aizdomās cilvēkus, ar kuriem viņam ir kopīgs bizness — Meļņiku un Kažu. Jūrmalas policija pēc izmeklēšanas krimināllietu par Kobliņeca slepkavības mēģinājumu izbeidza, bet ierosināja jaunu lietu pret uzņēmēju par nepatiesu liecību sniegšanu.

Kobliņecu žurnāls «Klubs» iepriekš minējis Latvijas miljonāru sarakstā. Līdz 2001. gada vasarai viņš bija Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra padomnieks, taču atbrīvots no amata par vairākiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.