Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīlas hormoni un daudzkārtējie orgasmi

Reiz lekcijā par seksa tēmu, ko klausījos arī es, kāda jauna sieviete visnotaļ kompetentam lektoram seksologam ar aizvainojumu un skepsi balsī jautāja: «Vai tad eksistē daudzkārtēji orgasmi? Vai tas nav tāds sadomāts mīts!»

Var jau saprast sievieti, kas ir svēti pārliecināta: tā, kā notiek ar viņu, neizbēgami notiek ar visām citām. Ja jau viņai nav daudzkārtējo orgasmu, kāpēc lai tie būtu citām?

Seksologs sāka klāstīt, ka veiktie pētījumi liecinot par daudzkārtējo orgasmu esamību. Jautātāja viņam nenoticēja. Savukārt es pēc lekcijas sāku interesēties par daudzkārtējiem orgasmiem. Pārcilājot paprāvu grāmatu kaudzīti, man izdevās atrast atbildes uz dažiem jautājumiem.

  • Ko nozīmē — daudzkārtējs orgasms?

Pēc orgasma seksuālais sasprindzinājums parasti pazeminās un uzbudinājums dziest. Dažas sievietes ir spējīgas izjust arī turpmākos orgasmus, izlaižot «atpūtas» stadiju.

  • Kas ir orgasms?

Tas ir psihofizisks baudas kalngals, kas tiek panākts, pateicoties ģenitāliju muskuļu saraušanās refleksam. Asinis, kas ģenitālijās pieplūda uzbudinoties, orgasma brīdī sāk atplūst. To sauc par kulmināciju vai orgasmu.

  • Cik ilgs ir orgasms?

Tiek uzskatīts, ka sievietei orgasms var ilgt vienu minūti. Vīriešiem tas ir krietni īsāks.

  • Vai visām sievietēm ir lemts izjust daudzkārtējus orgasmus?

Amerikāņu fiziologs Frenks Kupers, kas 20. gadsimta 50. gados nodarbojās ar cilvēka seksuālās uzvedības izpēti, apgalvoja, ka daudzkārtējos orgasmus var izjust tikai 15 procenti sieviešu. Mūsdienu seksologi uzskata, ka uz to ir spējīgas visas sievietes.

Atšķirībā no vīriešiem sievietēm nav vajadzīga spēku «atjaunošanas stadija». Lai sagādātu sev daudzkārtēju baudu, ar prasmīgu un tīkamu partneri vien nepietiek, sievietei jāiemācās kontrolēt un vadīt savu orgasmu, lai varētu to daudzkāršot. Dažām sievietēm šī prasme ir dota no dabas, citām tā jāizkopj ar īpašiem vingrinājumiem.

  • Vai orgasms var būt vagināls un klitorāls?

Saliekot pa plauktiņiem un klitorālam orgasmam piešķirot vājāku kvalitāti, Zīgmunds Freids apliecināja, ka galīgi nezina sievietes anatomiju. Pagājušā gadsimta 60. gados Savienotajās Valstīs veiktie pētījumi pierādīja, ka patiesībā klitorālais un vaginālais orgasms neatšķiras. Mērinstrumenti, kas reģistrēja orgasma fizioloģiskās reakcijas, abos gadījumos uzrādīja vienus un tos pašus mērījumus. Orgasma sajūta sievietei atkarībā no individuālām īpatnībām var rasties, stimulējot dažādas ķermeņa vietas.

  • Kas tie tādi «mīlas hormoni», un kāds tiem sakars ar orgasmu?

Oksitocīna hormons izstrādājas tikai tad, kad Homo sapiens izjūt seksuālu uzbudinājumu. Šīs hormons tieši saistīts ar emocijām. Piemēram, sievietes organismā strauji pieaug oksitocīna sintēze, ja viņa dzird mīļotā balsi.

Turklāt, lai sasniegtu orgasmu, sievietei šie hormoni ir vajadzīgi ievērojami vairāk nekā vīrietim. Bioķīmisku apstākļu dēļ sieviete psiholoģiski nekad nav gatava «plikam seksam», proti, tikai enerģiskai ģenitāliju rīvēšanai vienai gar otru.

Secinājumus, cienījamie kanāla «Viņš un viņa» apmeklētāji, izdariet paši, kādus spējat saskaņā ar savām prāta spējām. Es savukārt secināju — sieviete ir visnotaļ sarežģīts mehānisms. Ja ar to prātīgi apejas, no tā var izvilināt visādus brīnumus. Piemēram, daudzkārtējus orgasmus.

(Turpmāk vēl par vienlaicīgu un ārpusģenitāliju orgasmu.)