Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz pārbaudes laiku atstādina Banku augstskolas rektori

Izglītības valsts inspekcija (IVI) ir ierosinājusi kompleksu pārbaudi par Banku augstskolas rektora pienākumu izpildītājas Tatjanas Volkovas darbību. Uz pārbaudes veikšanas laiku Volkova ir atstādināta no pienākumu pildīšanas.

Kā aģentūru LETA informēja inspekcijā, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iesniegtiem dokumentiem, IVI veica pārbaudi, kurā konstatējusi, ka Volkova, būdama valsts amatpersona, pārkāpusi likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» normas.

Turpinot pārbaudi, saņemti Valsts darba inspekcijas un Izglītības un zinātnes ministrijas Juridiskā departamenta atzinumi, ka slēdzot darba līgumus ar Volkovu, tiek pārkāpti vairāki Darba likuma un Banku augstskolas Satversmes noteikumi.

Pēc IVI sniegtās informācijas, Volkovas rīcība ir pretrunā ar Augstskolu likumu, kas nosaka, ka rektors atbild par augstskolas darbības atbilstību šim likumam un citiem normatīvajiem aktiem un rektors ir personiski atbildīgs par augstskolas finansiālo darbību.

Sīkāku informāciju par Volkovas darbībā pieļautajiem pārkāpumiem IVI pagaidām nesniedz.

Kā norāda IVI, Volkova nav atzinusi pieļautos pārkāpumus, kā arī atturējusies sniegt detalizētu un pamatotu paskaidrojumu par savu rīcību.

Ņemot vērā «esošās situācijas nozīmīgumu Banku augstskolas darbībā un tiesiskuma ievērošanā, sakarā ar pieļautajiem likumu pārkāpumiem, kā arī augstskolas rektora vietas izpildītājas Volkovas bezdarbību konstatēto pārkāpumu novēršanā», nolemts veikt Banku augstskolas un Volkovas darbības komplekso pārbaudi.

Lai nodrošinātu vispusīgu un objektīvu situācijas izvērtēšanu un nepieļautu pārbaudes gaitas ietekmēšanu no Volkovas puses, rektora pienākumu izpildītāja atstādināta no pienākumu pildīšanas uz pārbaudes laiku.

Par IVI lēmumu ir informēts augstskolas dibinātājs — Izglītības un zinātnes ministrija. IVI amatpersonas ir ieplānojušas pirmdien, 23. maijā, tikties ar Banku augstskolas akadēmiskā personāla un studentu pārstāvjiem, lai izskaidrotu pieņemtā lēmuma cēloņus un inspekcijas rīcību.

Kā ziņots, Ministru kabinets Volkovu par Banku augstskolas rektora vietas izpildītāju iecēla pagājušā gada jūnijā. Bija plānots, ka viņa pildīs rektora pienākumus līdz jaunievēlēta rektora apstiprināšanai.

Iepriekšējā augstskolas rektore, bijusī Saeimas deputāte un pašreizējā Rīgas domniece Baiba Brigmane (JL) atlūgumu iesniedza pērnā gada 31. maijā.

Volkova ir ieguvusi ekonomista izglītību Latvijas Valsts universitātē un Maskavas Valsts universitātē. Banku augstskolas prorektora amatā viņa strādā kopš 1999. gada. Iepriekš viņa strādājusi par mācību vadītāju Pasaules Krājaizdevu sabiedrību padomes pārstāvniecības birojā Latvijā, bijusi vadītāja Nīderlandes konsultāciju kompānijā SIA «Rotterdam Consult» un bijusi docente Latvijas Universitātes Vadības un ekonomiskās informātikas fakultātē.