Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Referendumā par robežlīgumu rezultātus nevarētu paredzēt

Referenduma rīkošana par Latvijas un Krievijas robežlīgumu būtu «smags solis», jo tā rezultāts nav prognozējams. Tā piektdien pēc tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu žurnālistiem atzina Saeimas Tautas partijas (TP) frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš.

Pēc viņa domām, ir divi robežlīguma problēmas risinājumi: vai nu rīkot tautas nobalsošanu, vai arī grozīt Satversmes tiesas likumu, piešķirot tai tiesības spriest par starptautisku līgumu atbilstību pamatlikumam pirms to ratifikācijas Saeimā.

«Prezidentes priekšlikums [grozīt Satversmes tiesas likumu] ir reālākais risinājums,» atzina Lagzdiņš.

Tomēr arī tam ir savi trūkumi, uzskata TP. Partijas priekšsēdētājs Atis Slakteris pauda viedokli, ka tas varētu «ierobežot manevra iespējas valdībai».

TP pirms pieņemt gala lēmumu, vēlas uzklausīt ekspertu viedokļus, kā arī iepazīties ar citu valstu praksi. «Ritenis no jauna mums nav jāizdomā,» sacīja Lagzdiņš, norādot, ka citās valstīs šāda prakse jau darbojas.

Tomēr ne TP pārstāvji, ne Valsts prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga negribēja komentēt, kā rīkoties tad, ja tiesa atzīs, ka līgums nav pretrunā ar Satversmi, proti, vai tas nozīmētu, ka Latvijai būtu jāatsakās no vienpusējās deklarācijas, kas saglabātu iespēju nākotnē pretendēt uz Abreni.

Prezidente plašāku skaidrojumu sniegs pēc tikšanās ar visu Saeima frakciju pārstāvjiem, informēja Rozenberga.

Savukārt Lagzdiņš solīja, ka TP risinājumu meklēs pēc iespējas ātrāk un, ja nepieciešams, deputāti strādās arī vasaras brīvdienās.