Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidente: Kad skan himna, mēs visi saplūstam kopā kā brāļi un māsas

«Kad atskan himna, mēs visi kā tauta saplūstam kopā kā brāļi un māsas. Un tā top viena tautas dvēsele,» sestdien sacīja Valsts prezidente Vaira Vīķe -Freiberga, runājot Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa 170. jubilejai veltītajā pasākumā Limbažu rajona Viļķenē.

«Himna atgādina par mīlestību pret valsti, par mīlestību vienam pret otru, jo mēs piederam vienai tautai,» teikusi Valsts prezidente, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienests.

Valsts prezidente himnas godināšanas koncertā uzsvērusi, ka «zem Latvijas himnas visi ir Mātes Latvijas meitas un dēli, neatkarīgi no tautības».

Valsts prezidente atzīmējusi, ka Baumaņu Kārļa iemantotais gods, radot Latvijas himnu, atspīd uz visu Viļķenes pagastu un tā cilvēkiem, taču tas pieder visai valstij, tas ir visas tautas lepnums un gods.

Sestdien Limbažos un Viļķenes pagastā notiek Latvijas himnas un tās vārdu un mūzikas autora Limbažu novadnieka Baumaņu Kārļa godināšanas pasākumi.

Goda dienas organizatore ir Viļķenes pagasta padome. Sarīkojumā piedalīsies pārstāvji no visiem Latvijas novadiem. Tā mērķis ir vairot patriotismu un līdzās latviešu tautas lūgsnai «Dievs, svētī Latviju» celt godā arī citu ziemeļtautu nacionālās dziesmas un himnas.

Šogad Baumaņu Kārlim aprit 170. jubileja.

Limbaži ir nozīmīgi ar to, ka šajā pilsētā dzīvojis Baumaņu Kārlis — Latvijas himnas vārdu un mūzikas autors. Limbaži, ko, pateicoties tradicionālajai zivju tirdzniecībai, mēdz dēvēt arī par reņģu galvaspilsētu, ir viens no mazākajiem Latvijas rajonu centriem. Literatūrā atrodamas norādes, ka Limbažu kā pilsētas pirmsākumi meklējami 1223. gadā, kad bīskaps Alberts sev cēlis pili Limbažos.