Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valteram un Kažam pirmie piedāvājumi koncertēt

Latvijas duets «Valters & Kaža» pēc panākuma «Eirovīzijas» dziesmu konkursa finālā saņēmuši jau pirmos koncertu piedāvājumus. To aģentūrai LETA telefonsarunā no Kijevas sacīja dueta solists Valters Frīdenbergs.

Viņš atzina, ka esot liels prieks par rezultātu, jo galvenais uzdevums esot bijis panākt, lai Latvija nākamā gada konkursā uzreiz tiktu finālā. Šis rezultāts ir sasniegts ar uzviju, sacīja Valters.

Vērtējot pusfināla un fināla uzstāšanos, dueta solists sacīja, ka finālā esot bijušas lielākas emocijas un arī pašu uzstāšanos apkārtējie vērtējot kā labāku. Valters arī neslēpa, ka fināla uzstāšanās laikā bijušas bailes pazaudēt balsi un tādēļ nav bijis iespējams dziedāt visā balss diapazonā.

Dziedātājs apliecināja, ka arī konkursa finālā ārvalstu žurnālistu uzmanība bijusi liela, īpaši tas izpaudies brīdī, kad Latvija atradusies konkursa rezultātu augšgalā. Arī fotogrāfu uzmanība šajos mirkļos Latvijas delegācijai bijusi liela.

Jaunie dziedātāji pēc veiksmīgās uzstāšanās «Eirovīzijas» dziesmu konkursa finālā jau saņēmuši arī pirmos piedāvājumus koncertēt ārvalstīs, un, kā atzina Valters, jau notiekot vizītkaršu apmaiņa un kontaktu dibināšana.

Savu gandarījumu par Latvijas panākumu dziesmu konkursā pauda arī dziesmas «The War Is Not Over» autors Mārtiņš Freimanis. Mūziķis neskumstot, ka trio «F.L.Y.», kura sastāvā Freimanis kopā ar Lauri Reiniku un Janu Kay 2003. gadā piedalījās «Eirovīzijas» dziesmu konkursā, toreiz ierindojās tikai 24. vietā, bet šogad viņa komponētā dziesma sasniegusi tik augstus rezultātus.

Latvijas Televīzijas (LTV) sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva aģentūrai LETA sacīja, ka Valtera un Kažas panākumu «Eirovīzijas» dziesmu konkursā Latvijas delegācija vērtē kā uzvaru, jo galvenais mērķis ir sasniegts un Latvija nākamā gada konkursā uzstāsies finālā.

LTV pārstāve apliecināja lielo ārvalstu žurnālistu un ekspertu interesi par Latvijas duetu, piebilstot, ka Lielbritānijas raidorganizācijas BBC pārstāvji pat esot lūguši atsūtīt vairākus diskus ar dueta dziesmu un atzinuši, ka Valters un Kaža esot bijuši viņu favorīti.

Žēl esot par kaimiņvalstīm — Lietuvu un Igauniju, kuru pārstāvjiem neizdevās iekļūt finālā.

Pašlaik Valters un Kaža un citi Latvijas delegācijas dalībnieki kārtojot mantas, lai šodien atgrieztos Latvijā.

Latvijas dziesma saņēma 153 punktus, ierindojoties 5. vietā. Visvairāk punktu — pa 12 — Latvijai deva kaimiņvalstis Moldova un Lietuva, kā arī Īrija. Kopumā no 39 valstīm, kuras balsojas par «Eirovīzijas» dziesmām, Latvijai punktus piešķīra 25 valstis. Augstais rezultāts dot Latvijai tiesības nākamgad startēt «Eirovīzijas» finālā.

Konkursa finālā Ukrainā piedalījās 24 valstu pārstāvji, uzvarēja Grieķijas pārstāve Helena Paparizu ar dziesmu «My Number One». Otro vietu konkursā ieguva Malta, trešo — Rumānija.

Latvija šajā konkursā piedalās sesto gadu. 2003. gadā pirmo reizi tā ieguva tiesības konkursu organizēt — gadu iepriekš Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notikušajā «Eirovīzijas» dziesmu konkursā uzvarēja dziedātāja Marija Naumova.