Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV Senāts aicina Krieviju atvainoties par Baltijas valstu okupāciju

ASV Senāts pieņēmis rezolūciju, aicinot Krievijas valdību atzīt un atvainoties par nelikumīgo Latvijas, Lietuvas un Igaunijas okupāciju un aneksiju.

Kā pavēstīja Senāta sekretariāts, rezolūcija pieņemta vienbalsīgi. Rezolūcija izsaka Kongresa viedokli, tā ir rekomendējoša, un tai nav vajadzīgs ASV prezidenta paraksts.

«Krievijas valdībai ir jāsniedz skaidrs un viennozīmīgs paziņojums, atzīstot un nosodot Baltijas valstu — Igaunijas, Latvijas un Lietuvas — nelikumīgo okupāciju un aneksiju PSRS sastāvā no 1940. līdz 1991. gadam,» teikts rezolūcijas preambulā.

«Baltijas valstu — Igaunijas, Latvijas un Lietuvas — iekļaušana PSRS sastāvā 1940. gadā bija agresijas akts, kas tika veikts pret suverēnu tautu gribu,» teikts rezolūcijā.

Tajā arī norādīts, ka ASV nav atzinušas Baltijas valstu aneksiju, kas nesa «neskaitāmas ciešanas Baltijas valstu tautām ar teroru, slepkavībām un deportācijām uz Sibīrijas koncentrācijas nometnēm».

Dokumentā norādīts, ka, Krievijai atzīstot nelikumīgas Baltijas valstu okupācijas un aneksijas faktu, uzlabosies attiecības starp tām un Krieviju un nostiprināsies stabilitāte reģionā.

Rezolūcijas autors ir senators no Republikāņu partijas Gordons Smits, kā arī demokrātu pārstāvji Daiena Fainstaina un Ričards Durbins.

Šis dokuments ir Senāta versija par analoģisku rezolūciju, ko jau 13. aprīlī deviņu kongresmeņu grupa iesniedza ASV Pārstāvju palātā.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas preses un informācijas departamenta mājas lapā publicēta ministrijas oficiālā pārstāvja Aleksandra Jakovenko atbilde plašsaziņas līdzekļiem par pieņemto rezolūciju. «Neredzu jēgu īpaši komentēt šo rezolūciju: Krievijas nostāja šajā jautājumā ir labi zināma un paliek nemainīga. Tā skaidri pausta prezidenta Vladimira Putina attiecīgajos paziņojumos, kuros sīki paskaidrots, kā Krievija uztver līdzīgus mēģinājumus pārrakstīt vēsturi,» paziņoja Jakovenko.