Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijas kūrortā sprāgusi bumba

Svētdien Spānijā Basku zemē pie kāda uzņēmēja mājas sprāgusi basku separātistu grupējuma ETA uzstādīta bumba, taču neviens cilvēks nav cietis, paziņoja policija.

Bumba eksplodējusi kūrortpilsētā Sarausā dažas stundas pēc tam, kad policija neitralizēja vēl vienu pie restorāna novietotu spridzekli.

Policija pavēstīja, ka abi incidenti acīmredzot ir saistīti ar ETA prasībām kompānijām Basku zemē maksāt «revolūcijas nodokli».

ETA ar spridzekļiem pirms nedēļas vērsās pret virkni kompāniju Basku zemē. Četru nelielu bumbu sprādzienos 15. maijā tika viegli ievainoti divi policisti un apsargs.

Kā LETA jau ziņoja, Spānijas parlaments otrdien atļāva valdībai sākt miera sarunas ar basku separātistu grupējumu ETA, ja tas pilnībā atteiksies no vardarbības un paziņos par ieroču nolikšanu.

Valdošie sociālisti ieguva sešu parlamenta mazākuma grupu atbalstu priekšlikumam, taču saskārās ar asu centriski labējās Tautas partijas pretestību, kas priekšlikumu nodēvēja par padošanos teroristiem.

Kā liecina sabiedriskās domas aptauju rezultāti, vairākums Spānijas iedzīvotāju atbalsta miera sarunu sākšanu ar ETA, ja grupējums paziņos par ieroču nolikšanu. Sarunas atbalsta aptuveni 60% aptaujāto, bet neatbalsta 29% respondentu.

Ņemot vērā sabiedrības noskaņojumu, Spānijas valdošā Sociālistiskā partija iesniedza parlamentam priekšlikumus par cīņu ar terorismu, cita starpā piedāvājot sākt sarunas ar ETA, ja tas bez ierunām pārtrauc terora aktus.

ETA jau sen piedāvā valdībai sēsties pie sarunu galda, taču līdz pagājušā gada martam pie varas esošie konservatīvie kategoriski noraidīja sarunu iespējamību.

Savā bruņotajā kampaņā par Basku zemes neatkarību kopš 1968. gada ETA kaujinieki nogalinājuši vairāk nekā 800 cilvēkus. Gan Madride, gan vairākums ārvalstu valdību atzinušas ETA par teroristisku organizāciju.