Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čīlē Andos atrasti vēl pieci pazudušo karavīru līķi

Glābēju vienības Čīles vidienē Andos atradušas vēl piecus nosalušu karavīru līķus, kuri bija karavīru grupā, kas pagājušajā nedēļā karaspēka mācību laikā pazuda sniegavētrā Andu kalnos, paziņoja Čīles armijas komandieris ģenerālis Huans Emilio Čeire.

Līdz ar to bojā gājušo karavīru skaits sasniedzis 26 — viņus pagājušajā trešdienā Andos pārsteidza sniegavētra un par 20 grādiem zemāka temperatūra.

Joprojām nav atrasti 19 karavīri, un jau kopš sestdienas zudušas cerības, ka kāds no pazudušajiem varētu būt izdzīvojis. Izmisušie un sašutušie karavīru vecāki vaino virsniekus, kas likuši jauniesaucamajiem doties kalnos, lai gan bija gaidāma sniegavētra.

Čīles prezidents Rikardo Lagoss izsludinājis visā valstī triju dienu sēras.

Čeire atlaidis trīs augstus 17. pulka virsniekus un devis rīkojumu sākt gan civilo, gan militāro izmeklēšanu, lai noskaidrotu traģēdijas vaininiekus.

«Visvairāk satriec tas, ka šo desmitiem jauniešu nāvi varēja viegli novērst,» svētdien raksta avīze «La Tercera».

Lielākā daļa upuru bija jauniesaucamie no trūcīgām ģimenēm, kas vēl nebija pat 20 gadu veci un dienestu bija sākuši aptuveni pirms mēneša. Viņi tika nosūtīti kalnos bez pienācīga ekipējuma un putenī apmaldījās.

Kā raksta avīze «El Mercurio», puišiem vēl nav bijis pat metāla identifikācijas žetonu, kas ļautu vieglāk atpazīt atrastos upurus.

Sniegavētra pārsteidza vairāk nekā 400 pulka karavīrus. Lielākajai daļai izdevās atgriezties saviem spēkiem, 112 cilvēki atrada kalnos pajumti un sestdien beidzot tika atgādāti mājās, bet pārējos traucēja meklēt sliktā redzamība. Visi virsnieki, kas piedalījās mācībās, palikuši dzīvi.

Tā ir smagākā miera laikā notikusī traģēdija Čīles Bruņoto spēku vēsturē.