Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunieši izklaidējas ar nobrauktu un trakumsērgas inficētu āpsi

Dobeles rajonā, piecus kilometrus no Lejasstrazdiem, naktī uz 15. maiju jaunieši, braucot automašīnā, uz ceļa notriekuši āpsi, ar ko pēc tam dažādi izklaidējušies un vēlāk novietojuši autobusu pieturā. Dzīvniekam konstatēta trakumsērga.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Jelgavas filiāles direktora vietniece Elvīra Brūvere, pēc āpša notriekšanas jaunieši izkāpuši no automašīnas, ar beigto dzīvnieku spēlējuši futbolu, fotografējušies un citādi «izklaidējušies». Pēc tam viņi ielikuši āpsi automašīnā, aizveduši uz Lejasstrazdu centru, kur novietojuši autobusu pieturā uz soliņa. Dzīvnieka līķis pieturā atradies visu nākamo dienu.

Saņemot šo informāciju, darbu sākuši SVA Jelgavas filiāles Dobeles teritoriālās daļas epidemiologi, kas aicina pieteikties visus cilvēkus, kuri bijuši kontaktā ar slimo dzīvnieku.

Automašīnā braukušie jaunieši, apzinoties situācijas nopietnību, atsaukušies, vairāki cilvēki nosūtīti vakcinēties pret trakumsērgu. Brūveres rīcībā patlaban neesot informācijas, cik cilvēku vēl pieteikušies un tiek vakcinēti. Dobeles epidemiologi katrā gadījumā izvērtē, cik kontakti bijuši nopietni.

Informācija par nepieciešamību vērties pie SVA speciālistiem izvietota Lejasstrazdu pagasta padomē, bērnunamā un citās publiskās vietās, kā arī publicēta vietējā laikrakstā un izziņota vietējā televīzijā. Situācijas apzināšanā iesaistīti arī veterinārārsti, jo iespējams, ka slimais āpsis apmeklējis mājas, kūtis un bijis kontaktā ar mājdzīvniekiem.

SVA Jelgavas filiāle aicina atsaukties visus cilvēkus, kuri bijuši kontaktā ar slimo dzīvnieku.