Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Papļāpāsim! 13. Būt gatavai attiecībām

Saulains labrīt, Aijuci!
Vai tu sēdi? Ak, jā tu sēdi pie datora. Nu, tad klausies!

Man atzinās mīlestībā un piedāvāja roku un sirdi! Pa īstam! Uz līdzenas vietas! Blīkš! Blākš! «Esi mana!»
Samulsusī Inga

Tā, samulsusī Inga!
Un tagad visu pēc kārtas — kas, kur, kad? Kas tas par bildinātāju? No kurienes?
Māmiņa Aija

Klausies, māmiņa Aija, tas notika tā…

[s:7540]
Negaidot man piezvanīja mans klasesbiedrs, vārdā Juris. Nebiju viņu satikusi kopš skolas beigšanas — skaiti gadus deviņus. Esot tikko atgriezies no Irākas. Es jau biju dzirdējusi klases salidojumos, ka viņš tā pamatīgi un nopietni virzoties pa militārās karjeras kāpnēm uz augšu.

Skolas laikā es Jurim ne īpaši pievērsu uzmanību. Zini, kā tas ir, ka savas klases puikas nemana — interesē tie, kas vecākās klasēs. Pašu klasē nedaauguši jefiņi. Tikai vēlākos gados salidojumos ieraugi, ka viņi nu ir izauguši par pieaugušiem un samērā interesantiem vīriešiem.

Nu ja, stāstu tālāk. Juris, atgriezies no Irākas, sameklēja caur klasesbiedriem manu telefona numuru, piezvanīja un uzaicināja satikties. Aiju, tādā balsī, ka es ne mirkli neiedomājos atteikties vai aizbildināties ar nevaļu. Tā balss bija tik vīrišķīga un tik pārliecināta par to, ko saka, ka mani laikam nohipnotizēja.

Aizeju uz tikšanos pie «Laimas» pulksteņa (domājām vēlāk doties uz Vecrīgu). Pa gabalu redzu: džeks stāv ar milzīgu sarkanu rožu klēpi. Man jau tā kā jocīgi ap dūšu palika. Pasniedza man tās rozes. Saņemu un jaušu, ka laikam tagad izskatos pēc skolas izlaiduma absolventes vai pirmo klašu skolotājas 1. septembrī. Steberēju viņam blakus uz «kādu klusāku krodziņu» un ar mugurkaula smadzenēm jūtu — gaidāms kaut kas pārlieku nopietns.

Tā arī ir! Nepaguvām izdzert pirmo šampanieša glāzi, kad Juris spēra vaļā, ka visus vidusskolas gadus esot bijis manī iemīlējies. Man šie vārdi, protams, glaimoja, bet es nenoturējos pajautāt, kāpēc tad man netika dota nekāda zīme, kaut vai banālākās zīmītes veidā.

Viņš esot ļoti baidījies tikt apsmiets un saņemt atteikumu. Toties esot jau tad nolēmis dzīvē ko sasniegt un tad nākt un atklāt man savas jūtas.

Es viņā klausījos, un manā sejā aizvien vairāk atspoguļojās samulsums. Tu jau zini, ka mani tik viegli nemaz nevar samulsināt. Es parasti esmu zviedzēja un jokotāja pat par nopietnām tēmām.

Te nu mana asprātība pilnībā izsīka un žoklis atkārās. Tas kārās vēl zemāk, kad uzzināju, ka zēns tālajā Irākā par mani vien domājis un viņa dzīves gaišākie mirkļi esot tie, kad kavējas domās par mani. Dienests neesot viegls, un visas grūtības palīdzot pārvarēt mans gaišais tēls. Nu un tādā garā vēl daži apgalvojumi par manu satriecošo būtni un viņa ilgām pēc manis.

Tad viņš parakājās pa kabatām un izcēla… Es pie sevis tik vien kā nodomāju: «Tikai ne gredzenu ar briljantu! Tāpat jau visa kā par daudz!»

Viņš tiešām no kabatas izcēla sarkanu samta kastīti! Un tajā tiešām bija briljanta gredzens! Es sāku histēriski smieties. Sasodītās amerikāņu filmas! Ja es nebūtu tajās redzējusi tamlīdzīgas situācijas, mani vismaz varētu pārsteigt ar ko neparastu. Bet te pēc suņa prognozējami! Jaunais cilvēks atgriezies no kara darbības zonas pie meitenes, ko mīl bezmaz visu mūžu; dāvā sārtas rozes; atzīstas stiprajās jūtās un pasniedz briljanta gredzenu.

Kad izsmējos, teicu Jurim, ka nesmejos par viņu, bet gan par sevi. Teicu, ka visa kā tiešām ir par daudz un es gribu attapties. Ierosināju tagad parunāties par kaut ko neitrālu.

Atlikušo vakara daļu pavadījām samērā ciešami. Juris gan tāds stīvs bija. Aizbildinājās, ka neesot radis pie civilām drēbēm un dzīves.

Aiju, es pēkšņi aptvēru, ka jūtos, kā tie trīsdesmitgadīgie vīrieši, kuros es mēdzu iemīlēties, kad man bija gadi tā ap un pirms divdesmit. Tad nekādi nevarēju saprast, kāpēc viņi neņēma pretī manu sirsniņu, kad es viņiem atklāju savas karstās jūtas. Viņi teica: «Es neesamu gatavs attiecībām.»

Tu, zini, es Jurim pašlaik varu teikt to pašu.
Inga