Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par nekārtību rīkošanu Buša vizītes laikā apcietina nacionālboļševiku līderi

Rīgas Centra rajona tiesa šodien nolēma piemērot septiņu diennakšu administratīvo arestu nacionālboļševiku organizācijas NBP vadītājam Latvijā Raulam Reinaldo Sančesam par nacionālboļševiku sarīkotajām nekārtībām ASV prezidenta Džordža Buša vizītes laikā pie viesnīcas «Latvija».

Tiesa savā lēmumā norādīja, ka Sančess ir piedalījies nesankcionēta gājienā un nav pakļāvies policijas likumīgajām prasībām.

Kā ziņots, 7. maijā, kad Rīgā viesojās ASV prezidents, protestējošie nacionālboļševiki un viņu atbalstītāji iesaistījās konfliktā ar policiju pie viesnīcas «Reval Hotel Latvija». Nacionālboļševiki piketu rīkoja Grīziņkalnā. Akcija ilga tikai pāris desmitu minūšu. Protestētāji izkliedza dažādus pret ASV vērstus saukļus un izmantoja arī nacionālboļševiku un Padomju Savienības atribūtus.

Pēc piketa viens no nacionālboļševiku līderiem Aijo Beness paziņoja, ka dodas centra virzienā, kur iecerējis tikties ar Vairu Vīķi-Freibergu un Džordžu Bušu. Neilgi pēc plkst. 13 protestētāji sasniedza viesnīcas «Latvija» apkārtni. Nacionālboļševiki nepakļāvās likumsargu prasībai pārtraukt protesta akciju, tāpēc policija nolēma viņus aizturēt.

Protestētāji uzvedās agresīvi, izmeta vairākas dūmu sveces un pretojās aizturēšanai, kliedzot: «Fašisms neies cauri.» Policija aizturēja 17 akcijas dalībniekus, pret kuriem ierosinātās administratīvās lietas tiesa izskata gan šodien, gan arī rīt.

Savukārt Rīgas Galvenā policijas pārvalde ierosinājusi krimināllietu par nacionālboļševiku sarīkotajām nekārtībām ASV prezidenta vizītes laikā. Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 231. panta 1. daļas par huligānismu. Par šādu nodarījumu likums paredz sodu — brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.