Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirms Turīnas Latvijas hokejistiem varētu būt divas spēles

Kā ierasts, starpsezonā tiek meklēti Latvijas izlases sparingpartneri — šoreiz arī olimpiskajām spēlēm. Gatavojoties Turīnai, Latvijas izlase varētu spēlēt ar Zviedriju un Itāliju.

Kā pavēstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses sekretārs Jānis Stepītis, patlaban izlases vadība aktīvi risina pārrunas ar sparingpartneriem pirms pasaules čempionāta Rīgā un olimpiskajām spēlēm Turīnā.

Vairs nepilni septiņi mēneši atlikuši līdz Turīnas olimpiskajām spēlēm, kurām kvalificējās Latvijas izlase. Olimpisko spēļu programmā viens no galvenajiem notikumiem neapšaubāmi ir hokeja turnīrs, kas norisināsies visu olimpisko spēļu garumā.

Jau iepriekš informējām, ka pavisam turnīrā piedalīsies 12 komandas, kuras pirmajā kārtā sadalītas divās apakšgrupās. Latvija spēlēs B apakšgrupā ar ASV, Slovākiju, Zviedriju, Krieviju un Kazahstānu. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, apakšgrupā jāizcīna vismaz ceturtā vieta. Ja neatrisināsies NHL un NHLPA sarunas un nākamsezon nenotiks NHL, sacensībās visas izlases varētu piedalīties labākajā sastāvā, kamēr NHL norises gadījumā acīmredzot bez NHL hokejistiem.

Saskaņā ar LHF preses sekretāra teikto, kā iespējamās pārbaudes pretinieces, gatavojoties olimpiādei, minētas Zviedrijas un Itālijas izlases. Ar pirmajiem varētu tikt spēlēts īsi pirms došanās uz Itāliju, bet ar mājiniekiem jau sacensību norises vietā.

Tāpat federācija turpina risināt sarunas ar pasaules čempionāta pārbaudes spēļu pretiniekiem. Gandrīz pilnīgi skaidrs esot par Šveices (2. maijā) ierašanos Rīga. Tikmēr ar Somijas un Čehijas kā sparingpartneru izvēli esot problemātiski, jo 2006. gada čempionāta izlozē šīs abas komandas ielozētas Latvijas pretiniekos jau priekšsacīkstēs. Tāpat situāciju sarežģī apstāklis, ka visu valstu čempionāti olimpisko spēļu dēļ beigsies krietni vēlāk nekā parasti.

Latvijas izlases spēļu grafiks Turīnas olimpiskajās spēlēs
15. februāris: Latvija — ASV
16. februāris: Slovākija — Latvija
18. februāris: Zviedrija — Latvija
19. februāris: Krievija — Latvija
21. februāris: Latvija — Kazahstāna