Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptur naktskluba «Essential Club» telpu nesaskaņotu ekspluatāciju

Rīgas pilsētas Būvinspekcija apturējusi naktskluba «Essential Club» telpu ekspluatāciju Skolas ielā 12, jo kluba darbība daļā no bijušā kinoteātra «Oskars» telpām nav bijusi saskaņota Būvvaldē, bet kluba radītais troksnis traucējis apkārtējo namu iedzīvotājus, portālu «Apollo» informēja Rīgas Domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļa.

Būvinspekcija lūgusi kluba īpašniekus likumā noteiktajā kārtībā saskaņot naktskluba darbību, kā arī vērsusies Pašvaldības policijā, lai nodrošinātu kluba telpu ekspluatācijas pārtraukšanu līdz saskaņošanas brīdim.

Pamatojoties uz saņemtajām apkārtējo māju iedzīvotāju sūdzībām par disko kluba «Essential Club» radīto troksni un Pašvaldības policijas pasivitāti, lai šo situāciju novērstu, Rīgas pilsētas Būvinspekcija griezusies pie SIA «Essential Club» ar lūgumu pārtraukt kluba darbību kinoteātra telpās, izstrādāt skaņas izolācijas būvprojektu un saskaņot kluba ekspluatāciju Rīgas pilsētas Būvvaldē.

«Būvvaldē ir saskaņots kinoteātra «Oskars» rekonstrukcijas projekts, kas paredz kinoteātra un kafejnīcas atrašanos tajā, taču reālajā situācijā naktsklubs aizņem visas kinoteātra telpās, un tā ekspluatācija izvirza citus nosacījumus — tajā skaitā obligātu skaņas izolācijas projekta izstrādi, kas nav veikta, un objekts nav pieņemts ekspluatācijā kā disko klubs,» paskaidro Būvinspekcijas priekšnieks Ilmārs Leikums. «Šādās situācijās Būvinspekcija ir tiesīga apturēt nelikumīgu būves ekspluatāciju, taču mūsu pilnvaras ietekmēt procesu ir ierobežotas. Policija, kas arī šobrīd ir tiesīga apturēt nelikumības būvniecībā, ir aizņemta ar ikdienas nekārtību novēršanu, un būvkontroles jautājumi policijai nereti ir otršķirīgi. Tāpēc uzskatām, ka būvniecības kontroli pilsētā noteikti uzlabotu specializētas kontroles vienības — tā sauktās Būvpolicijas izveide, kuras tiešais uzdevums būtu operatīva būvniecības kontrole pilsētā un kurai būtu policijas pilnvaras, kādu nav Būvinspekcijai,» uzsver I. Leikums.

Rīgas pilsētas Būvinspekcija ir griezusies arī pie Rīgas Pašvaldības policijas Vidzemes priekšpilsētas pārvaldes ar lūgumu nodrošināt disko kluba «Essential Club» darbības apturēšanu daļā bijušā kinoteātra «Oskars» telpu līdz būvprojekta saskaņošanai un informējusi par šo faktu arī blakus esošo namu iedzīvotāju pārstāvi.