Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ingmārs Jurisons: Rīgai jāsaņemas

Kārtējā LBL sezona noslēgusies loģiski — sestdien zelta medaļas kaklā kāra šobrīd valsts spēcīgākajai komandai. «Ventspils» uzvara bija graujoša, taču tas nebija pārsteigums nevienam, kas pēdējo gadu laikā kaut pavirši sekojis līdzi šī sporta veida norisēm Latvijā.

Lielajā finālā ventspilniekiem pretī stājās «Barons», un atklāti runājot, atsevišķo šīs komandas līdzjutēju izteikumi par gatavību izrādīt vērā ņemamu pretestību drīzāk izklausījās kā: «Žņaudz viņu, Hugo, žņaudz!» — no anekdotes par skudrām un ziloni. Pārāk ievērojama bija komandu līmeņu atšķirība, un pārāk liela ventspilnieku vēlme nevilkt sezonu garumā, lai baroni varētu cerēt uz mikroskopisku cerību stariņu kaut vienā no spēlēm.

Gundara Vētras vadītajiem spēlētājiem gan nav daudz ko pārmest — komandai pietrūka ļoti daudz meistarības, lai uzvarētu. Katram ir savi griesti, un reizēm tie mēdz būt zemāki nekā otras komandas grīda. Par spīti cipariem uz tablo, beigās apmierinātas palika abas puses, taču ir kādi citi skaitļi, kas apmierināt nevar, — LBL finālsēriju klātienē noskatījās kopā tikai pusotra tūkstoša līdzjutēju, un pirmoreiz sezonā Barona spēļu laikā sporta nama tribīnes palika pustukšas.

Tas gan nav akmens «Barona» dārziņā — situācija, kad miljonu pilsētā nav komandas, kas uz spēli spētu pulcināt vairāk nekā trīs četrus simtus, ir apkaunojums visai Rīgai. «Skonto» apsaimniecībā pamazām iznīkstot broču mantojumam, galvaspilsēta faktiski palikusi bez lielā basketbola un jau sesto gadu spiesta noskatīties, kā čempionu laurus nepiespiesti plūc nelielās Ventspils kārtējās sezonas brūvējums.

Grūti pateikt, kā pietrūkst, lai daudzās viduvējības savilktu vienā dūrē, tomēr nav šaubu — Rīgas basketbola potenciāls snauž neizmantots. Nu jau vairāk nekā pusgadu ikvienam apņēmīgākam menedžerim iespējams ņemt rokās BBL karogu, ar kuru pa priekšu doties pie potenciālajiem sponsoriem un konstruēt attīstības plānus. Pirmie asni jau dīgst — konkrētākus apveidus iegūst daudz aprunātais «Rīgas» klubs, kas beidzot varētu piesaistīt nopietnākus pašvaldības līdzekļus. Pilnīgi no jauna vai uz jau esošas (iespējams, «Barona») bāzes, taču komanda acīmredzot būs. Arī pārējiem tagad ir iespēja pildīt solījumu — ja būs Baltijas līga, būs arī nopietnāks budžets un ambīcijas. Lielajai Rīgai pēdējais laiks saņemties, citādi mazā Ventspils turpinās skaitīt. Seši jau ir.