Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Papes dabas parka teritorijā konstatē vēl vienu Lietuvas pilsoņa jaunbūvi

Nidas kāpās — Liepājas rajona Papes dabas parka teritorijā — netālu no vietas, kur joprojām slejas Lietuvas pilsonim Remigijam Jakutim piederošais nelikumīgais nams, top cita jaunbūve, aģentūru LETA informēja Liepājas reģionālās vides pārvaldes direktors Leonīds Zeļenskis.

Kāpās vairāku simtu kvadrātmetru platībā izcirstas priedītes un bojāta zemsedze, kā arī ielieti 150 kvadrātmetri pamatu jaunbūvei. Valsts vides dienesta Papes dabas parka inspektors Sergejs Larins atzina, ka pamati jaunbūvei ielieti nesen — pirms pāris nedēļām, kad šajā vietā vēl neskartas augušas priedes. Būve top uz Lietuvas pilsonim Gediminam Citrukam piederošā zemesgabala «Vējiņi». Pats lietuvietis dzīvo Viļņā.

Zeļenskis atzina, ka šajā gadījumā būvniecību apturēt nebūs vienkārši, jo Citrukam 2000. gadā izsniegta būvatļauja, kas joprojām ir spēkā. Būvatļauja izsniegta uz pieciem gadiem un ir derīga līdz šā gada 30. jūnijam.

Zeļenskis norādīja, ka būvatļauju var anulēt tikai Valsts būvinspekcija. Liepājas reģionālā vides pārvalde lūgusi Būvinspekciju izvērtēt šo būvniecību, kā arī noskaidrot, kāpēc Liepājas rajona Būvvalde būvatļauju izsniegusi uz tik lielu periodu — pieciem gadiem.

Lietuvietis bija saņēmis būvatļauju, kad stājās spēkā likuma grozījumi, kas paredz aizliegumu būvēties kāpu zonā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada vasarā Rucavas pagasta Nidas kāpās lietuvietis Remigijus Jakutis nelikumīgi aptuveni 30 metrus no krasta bez jebkāda saskaņojuma uzcēla saliekamu koka māju. Rucavas pagasta padome pagājušā gada 22. decembrī uzdeva Jakutim divu mēnešu laikā namu nojaukt, taču tas joprojām nav izdarīts.

Savukārt Nidas un Papes ciemā uz zemesgabala «Vitas parks» lietuviešu firma SIA «Pajūris» pagājušajā gadā sākusi vairāku māju būvniecību, dažas no tām atrodas kāpu joslā aptuveni 200 metru no jūras, lai gan Rucavas pagasta teritoriālplānojumā iezīmēta 300 metru plata kāpu aizsargjosla.

«Pajūris» piederošā atpūtas kompleksa būvniecība sākta nelikumīgi, bez detālplānojuma, neievērojot vēl citus likumus un normatīvos aktus.

Būvinspekcijas lēmumu par būvatļaujas anulēšanu firma «Pajūris» pārsūdzējusi augstākajā instancē — Ekonomikas ministrijā. Sūdzība pašlaik tiek izskatīta Būvniecības departamentā. Pašlaik Ekonomikas ministrijas kompetencē ir izlemt jautājumu par Lietuvas firmai «Pajūris» piederošā atpūtas kompleksa nākotni Liepājas piekrastes aizsargjoslā, saudzējamajā kultūrvēsturiskajā teritorijā un Papes dabas parkā.

Vērienīgā kompleksa būvatļauja anulēta pagājušā gada septembrī, un nekāda celtniecība nedrīkstētu notikt, taču būvniecība tomēr turpinās, jo pagājušā gada septembrī, kad būvatļauja tika apturēta, ar koka dēlīšiem bija apšūti tikai daži namiņi, bet tagad — jau gandrīz visi.