Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija negrasās apspriest jautājumu par Baltijas teritoriālajām pretenzijām

Krievija negrasās apspriest jautājumu par kādām teritoriālām pretenzijām no Baltijas valstu puses, piektdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

«Mēs nekad nerisināsim sarunas par kādām teritoriālām pretenzijām,» sacīja Putins. «Tas viss tiek darīts, nevis lai kaut ko iegūtu, bet lai izraisītu negatīvu attieksmi pret Krieviju. Mēs nekad viņiem tajā nepalīdzēsim.» Viņš piezīmēja, ka «Pitalovas apgabalu viņiem neredzēt kā savas ausis».

Putins norādīja, ka nepieciešams risināt sarunas, nevis izvirzīt pretenzijas. «Konfrontācijas režīmā arī mums ir ko izvirzīt atbildē, ir ko paskaitīt.»

Krievijas prezidents atgādināja, ka, sabrūkot Padomju Savienībai, Krievijas Federācija «atdeva desmitiem tūkstošu kilometru lielas savas sākotnējās teritorijas». «Tagad uzklausīt visādus murgus, ka mēs kādam esam parādā piecus kilometrus, ir nepieņemami,» sacīja Putins.

Kā ziņots, 10. maijā Maskavā bija paredzēts parakstīt Latvijas un Krievijas robežlīgumu. Taču, kad Latvijas valdība, lai risinātu robežlīguma neatbilstību Satversmei, pieņēma vienpusēju skaidrojošo deklarāciju, Krievija atteicās parakstīt līgumu, uzskatot, ka tai tiek izvirzītas teritoriālas pretenzijas par Abrenes apriņķi.