Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvenergo» pazudusi dokumentu pakete par projekta «Estlink» sākšanu

VAS «Latvenergo» neskaidros apstākļos pazudusi vai nozagta dokumentu pakete par starpvalstu enerģētikas projekta «Estlink» sākšanu, pirmdien ziņo «Latvijas Neatkarīgā televīzija» (LNT).

Latvijas energokompānijai uzticētā līguma eksemplāra nozaudēšana «Latvenergo» draud ar ekonomiskām sankcijām.

Kā LNT ziņām atklāja «Latvenergo» preses sekretārs Andris Siksnis, dokumentu pakete pazudusi pāris dienu pēc 110 miljonu eiro (aptuveni 77,3 miljonu latu) vērtā līguma parakstīšanas 29. aprīlī. Siksnis apstiprināja, ka līgums saturējis arī konfidenciālu informāciju. Esot iespējamas arī ekonomiskas sankcijas, taču pagaidām neesot informācijas, ka pārējās projektā iesaistījušās puses būtu vērsušās ar kādām pretenzijām.

«Latvenergo» valdes loceklis Matīss Paegle LNT ziņām sacīja, ka līgums nav atstājis «Latvenergo» telpas un atradies pie viņa. Paegle domā, ka līgums ir nozagts.

Par notikušo būs jāatbild «Latvenergo» padomei. Arī Ekonomikas ministrija norādījusi, ka šis ir komercjautājums, kas jārisina uzņēmuma padomei. Par notikušo ziņots arī policijai.

Jau ziņots, ka 29. aprīlī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā tika parakstīts līgums par projekta «Estlink» sākšanu, kas būs pirmā saikne starp Baltijas un Ziemeļvalstu elektroenerģijas tirgiem.

«Estlink» kabelis projektēts tā, lai apgādātu Ziemeļvalstu enerģētikas tirgus ar Baltijā saražotu elektroenerģiju. Projekta realizācija palīdzēs uzlabot elektroenerģijas piegādes drošumu Baltijas valstīs un mazināt Baltijas elektroenerģijas sistēmu atkarību no Krievijas.

«Estlink» projekta partneri ir «Eesti Energia», «Latvenergo», «Lietuvos energija», kā arī Somijas «Pohjolan Voima» un «Helsinkin Energia».