Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sācies peldētājiem bīstamākais laiks

Pirmās siltās šā gada nedēļas Rīgas Pašvaldības policijas glābēji gaida ar raizēm, jo nenoturīgie laika apstākļi ir visbīstamākie peldētājiem. Šosezon glābējiem, par laimi, pārgalvīgajiem atpūtniekiem vēl nav vajadzējis palīdzēt.

«Ja vēl divas nedēļas būs tikpat silts laiks, ūdens iesils un varēs peldēt. Laika posms no maija beigām līdz Jāņiem peldētājiem ir viens no bīstamākajiem. Gaiss jau ir strauji iesilis, var sauļoties, bet ūdens vēl ir auksts. Organismam, kas nav speciāli norūdīts, straujās temperatūras maiņas, piemēram, lecot ūdenī, var izraisīt sirds apstāšanos vai elpceļu spazmas. Šādā gadījumā cilvēks noslīkst dažu minūšu laikā,» stāstīja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta priekšnieks Valters Plešs.

Rīgas Pašvaldības policijas glābēji potenciālos slīcējus iedala trijās grupās — pirmā ir jaunieši no 12 līdz 16 gadiem, kuri grib izmēģināt visu jauno un, piemēram, pārpeldēt ezeru.

Otra grupa ir 18 līdz 25 gadus veci cilvēki, kuru nonākšanu nelaimē sekmē alkohols un pārdrošība. «Pēdējā grupa ir vecāki cilvēki ar dažādām hroniskām kaitēm, piemēram, sirds mazspēju. Viņi pārvērtē savus spēkus un ļaunākajā gadījumā iet bojā,» norāda Plešs.

Par laimi, šogad glābējiem vajadzējis strādāt tikai ar zemledus makšķerniekiem. Pavasaris bija auksts, tāpēc tikai pēdējās dienās pie Rīgas ūdenskrātuvēm parādās atpūtnieki. Pašlaik Rīgā ir divas oficiālas peldvietas — Vecāķos un Vakarbuļļos. Pārējās pilsētas ūdenskrātuvēs, piemēram, Ķīšezerā, Daugavā vai Linezerā peldēties ir aizliegts, tomēr cilvēki to dara.

No 1. jūnija Rīgas domes Vides departaments pie 24 neatļautajām peldvietām izvietos brīdinājuma zīmes, tās regulāri pārbaudīs reidos.