Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija lūdz EDSO novērst krievvalodīgo diskrimināciju Latvijā un Igaunijā

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Jurijs Fedotovs ir aicinājis Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO) izstrādāt pasākumus, lai nodrošinātu Latvijas un Igaunijas nacionālo minoritāšu likumīgās tiesības.

«Apskatot nacionālo minoritāšu integrācijas tēmu, uzskatām par nepieciešamu pievērst jūsu uzmanību krievvalodīgo stāvoklim Latvijā un Igaunijā. 460 000 Latvijas iedzīvotāju un 150 000 Igaunijas iedzīvotāju ir diskriminējošais nepilsoņa statuss,» uzstājoties EDSO 13. Ekonomiskā foruma plenārsēdē, paziņoja Fedotovs.

Pēc viņa teiktā, nepilsoņiem tiek uzlikti aizliegumi un ierobežojumi piedalīties vēlēšanās, ieņemt amatus varas iestādēs, iegūt darbu un iegādāties nekustamos īpašumus.

«Atšķirībā no vairākuma Eiropas valstīs esošās realitātes, pat vietās, kuras kompakti apdzīvo krievvalodīgie, kuri proporcionāli ir 50% vai vairāk, krievu valodai netiek piešķirts nekāds statuss. Konsekventi tiek likvidēta izglītības sistēma krievu valodā,» pavēstīja Fedotovs.